شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 140706 | |

قرار است آلبوم صوتی تصویری جدید شهرام ناظری با نام «بانگی عجب» از سری «در آن جهان که منم» به زودی منتشر شود.

قرار است آلبوم صوتی تصویری جدید شهرام ناظری با نام «بانگی عجب» از سری «در آن جهان که منم» به زودی منتشر شود.

تور کنسرت‌های شهرام ناظری در انگلیس که سرآغاز پروژه جهانی «زبان عشق» بود، با اجرا در منچستر، دانشگاه آکسفورد، اجرای مشترک با «دولتمند خالف» در تالار بزرگ باربیکن لندن و اهدای نشان «زبان عشق» به دولتمند در دانشگاه کمبریج به پایان رسید. در کنسرتِ مشترک «شهرام ناظری» و «دولتمند خالف» که در تالار بزرگ باربیکن در لندن برگزار شد، این دو خواننده ایران و تاجیک، روی یک صحنه با همراهی سازهای سنتی ایران و تاجیکستان به اجرای برنامه پرداختند.

کنسرتِ مشترک این دو هنرمند سرآغازِ پروژه‌ای با نامِ «زبان عشق» است که تلاش دارد تا نقش برجسته و بی نظیر شعر فارسی، در پرورش و بیان مفهوم عشق و مهر و وفاق اجتماعی را نمایان کند. در ابتدای این کنسرت، شهرام ناظری و دولتمند خالف، قطعاتی از شاهنامه‌ی فردوسی را اجرا کردند که به اهمیت سخن و زبان فارسی اشاره داشت سپس تصنیف‌های دیوانه شو، بهار جان‌ها، بنمای رخ و شیدا شدم را به صورت دوخوانی با یکدیگر اجرا کردند.

شهرام ناظری در این کنسرت آهنگ‌هایی به زبان کردی خواند و خالف قطعه «از خاک بلند تاجیکستانیم ما» را به اجرا درآورد و قیچک نواخت. «دور مشو» دیگر قطعه‌ای بود که این هنرمند آن را به اجرا درآورد، اما این تنها «دولتمند» نبود که علاوه بر خواندن، به نوازندگی نیز پرداخت، «شهرام ناظری» نیز در این کنسرت به نوازندگی سه تار و اجرای آواز پرداخت و در پایان، قطعه‌ی «باز هوای وطنم آرزوست» را خواند. در این اجرا گروه موسیقی مانا متشکل از صابر نظرگاهی، میثاق مهرپور، ذبیح الله وحید، سیدعلی جابری، محمد جابری و شهاب نیکمان با سازهای تار، دیوان، عود، کمانچه، تنبور، سه تار، و سازهای کوبه ای (دف، بندیر، تمبوتا، واتردرام و کاسه تبتی) از ایران و لایق شاه خالف و روزی مد خالف با سازهای رباب و طبلک از تاجیکستان، این دو خواننده را همراهی کردند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران