شماره امروز: ۵۴۷

| | |

لئوناردو دی کاپریو و مارتین اسکورسیزی به عنوان تهیه‌کننده یک سریال برای تلویزیون پارامونت و هولو با هم همکاری می‌کنند. به گزارش اسکرین، سریال «شیطان در شهر سفید»

همکاری مشترک «اسکورسیزی» و  «دی کاپریو»

لئوناردو دی کاپریو و مارتین اسکورسیزی به عنوان تهیه‌کننده یک سریال برای تلویزیون پارامونت و هولو با هم همکاری می‌کنند. به گزارش اسکرین، سریال «شیطان در شهر سفید» با اقتباس از یک کتاب غیرداستانی به همین نام به تهیه‌کنندگی مارتین اسکورسیزی و لئوناردو دی کاپریو ساخته می‌شود. هولو این خبر را در تور مطبوعاتی انجمن منتقدان تلویزیونی در لس‌آنجلس اعلام کرد. کتابی که با اقتباس از آن این سریال ساخته می‌شود سال ۲۰۰۳ با زیر تیتر «جادو و دیوانگی‌ که در نمایشگاه امریکا را تغییر داد» توسط اریک لارسون نوشته شده و داستانی از اواخر قرن نوزدهم را روایت می‌کند که یک قاتل سریالی به نام دکتر اچ‌اچ هولمز چندین زن جوان را در هتل نمایشگاه جهانی در شیکاگو کشت. دی کاپریو حقوق ساخت فیلم بر مبنای این کتاب را سال ۲۰۱۰ خریده بود. پیش از این گفته شده بود این کتاب در قالب یک فیلم سینمایی با بازی دی کاپریو و کارگردانی اسکورسیزی ساخته می‌شود. این پروژه قبلا متعلق به کمپانی برادران وارنر بود و از سال ۲۰۰۳ در مراحل اولیه تهیه قرار داشت و در عین حال بهترین بازیگران را هم به خود جذب کرد. مدتی قرار بود تام کروز در این فیلم بازی کند و مسوولیت تهیه‌کنندگی‌اش را بر هم بر عهده داشته باشد و بعدها هم قرار شد کاترین بیگلو کارگردان و تهیه‌کننده آن بشود. اکنون روشن نیست که دی کاپریو و اسکورسیزی چه نقش دیگری در ساخت سریال برعهده خواهند داشت.

«روما» باید برنده اسکار بهترین فیلم شود

سفر فیلم «روما» به کارگردانی «آلفونس کواران»که با کسب شیر طلای جشنواره «ونیز» آغاز شد و با کسب چندین و چند جایزه سینمایی ادامه یافت، می‌تواند به بهترین شکل ممکن با کسب اسکار بهترین فیلم پایان یابد. بیش از یک دهه قبل و در فاصله‌ای کوتاه پس از ساخت فیلم ضدآرمانشهری «فرزندان انسان»؛ «آلفونسو کوارون» ایده ساخت فیلمی براساس دوران کودکی خود را در ذهن پروراند. او پیش از آن نیز روی فیلمنامه‌های زیادی کار کرده بود که به شرایط بزرگ شدنش از طریق روایت داستان‌هایی درباره از هم پاشیدن خانواده‌ها یا نبود پدر می‌پرداخت، شرایط دشواری که وی در دوران کودکی و نوجوانی تجربه کرده بود. اما چند سالی طول کشید که او در فیلمی به نام «روما» به شکلی خاص به روایت خاطرات دردناک خود از دوران کودکی با تمام جزییات بپردازد. «روما» که در جوایز اسکار امسال در ۱۰ شاخه نامزد کسب جایزه است، بیشترین شانس را برای کسب اسکار بهترین فیلم دارد. فیلمی درخشان که الهام گرفته از بزرگ شدن «آلفونسو کوارون» در دهه ۱۹۷۰ میلادی در شهر مکزیکوسیتی و روایتگر رابطه پیچیده خانواده او با پیشخدمت دوست‌داشتنی‌شان است. پرداختن به موضوع نژاد، فرهنگ و طبقه اجتماعی در کنار بازی درخشان «یالیتزا آپاریسیو» در نقش اصلی زن، این فیلم را به مهم‌ترین فیلم سال ۲۰۱۸ تبدیل کرده است. جریان روایی فیلم که به شکل معجزه‌آسایی ساده و روان است از دلایل محبوبیت «روما» نزد منتقدان و مخاطبان بوده است .

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران