شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 139590 | |

در حالی که هنوز ۱۳ هفته به پایان لیگ هجدهم فوتبال ایران باقی مانده است، ۴ بازیکن نامزد اصلی عنوان آقای گلی هستند که علیپور تنها ایرانی این مربع آقای گلی است

در حالی که هنوز ۱۳ هفته به پایان لیگ هجدهم فوتبال ایران باقی مانده است، ۴ بازیکن نامزد اصلی عنوان آقای گلی هستند که علیپور تنها ایرانی این مربع آقای گلی است. قطار لیگ برتر فوتبال ایران در حالی پنج‌شنبه وارد ایستگاه هجدهم خود خواهد شد که تاکنون ۴ بازیکن خود را کاندیدای اصلی آقای گلی لیگ هجدهم معرفی کرده‌اند. استنلی کی‌روش که دومین سال حضور خود در فوتبال ایران را سپری می‌کند با ۱۰ گل آقای گل فعلی لیگ برتر است و به خوبی نشان داده راه دروازه تیم‌های ایرانی را چه با پا و چه با سر بلد است. مهاجم صدرنشین، هفته گذشته هم دروازه سپیدرود را باز کرد تا فاصله خود را با رقیبانش به دو گل برساند. این مهاجم برزیلی از ۱۰ گل خود، دو گل را از روی ضربات پنالتی وارد دروازه حریفان کرده است. لوسیانو پریرا فولادی‌ها با ۳ پنالتی از ۷ گل خود، توانسته کار ساده‌تری نسبت به بقیه برای اضافه شدن به جمع آقای گل‌های لیگ برتر انجام دهد. غیر از این دو برزیلی، مهاجم ایرلندی تراکتورسازی دیگر خارجی مربع آقای گلی لیگ هجدهم است. استوکس که کمتر از سایر بازیکنان برای تیمش به میدان رفته، توانسته ۸ بار گلزنی کند که تنها یک بار آن از روی نقطه پنالتی بوده است. مهاجم تراکتورسازی یک بازی در ابتدای فصل و بازی‌های آخر نیم‌فصل نخست به دلیل مشکلات خانوادگی موفق نشد برای تیمش به میدان رود. علی علیپور با هشت گل زده تنها گلزن ایرانی بالانشینان جدول آقای گلی لیگ برتر است. آقای گل لیگ هفدهم این‌بار برای تکرار موفقیت فصل پیش سه خارجی را رقیب خود می‌بیند و با رفتن زوج نیم‌فصل اول خود یعنی گادوین منشا حالا کار سخت‌تری برای تکرار عنوان آقای گلی دارد. همچنین علیپور نماینده پرسپولیس برای حفظ رکورد این باشگاه است زیرا سرخ‌های پایتخت تنها تیمی هستند که ۳ دوره متوالی لیگ برتر توانسته‌اند آقای گل لیگ را در تیم خود داشته باشد. مهدی طارمی در لیگ‌های پانزدهم و شانزدهم و علی علیپور در لیگ هفدهم به این مهم دست یافته‌اند. همچنین پرسپولیس با معرفی ۱۰ آقای گل از سال ۱۳۴۹ رکورددار است و پس از این تیم، استقلال با ۶ و ملوان با ۴ بازیکن در رده‌های بعدی هستند. کشور عراق هم با ۳ بازیکن بعد از ایران بیشترین نماینده را در آقای گل‌های بالاترین سطح فوتبال ایران از سال ۱۳۴۹ داشته است. غلامرضا عنایتی و غلامحسین مظلومی با سه آقای گلی در لیگ ایران رکورددار هستند و بعد از آنها هم بازیکنانی چون کریم انصاری‌فرد، مهدی طارمی، فرشاد پیوس، عزیز سپندار و حسین کلانی با دو آقای گلی در رده‌های بعدی قرار دارند.

  برانکو: خواهان داوری محترمانه هستیم

اما خبر دیگر از لیگ برتر اینکه سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید به عنوان شانس پیروزی برابر استقلال خوزستان قرار می‌گیرند. برانکو ایوانکوویچ، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در نشست خبری پیش از بازی با استقلال خوزستان، گفت: به بازی با استقلال خوزستان به عنوان شانس پیروزی وارد می‌شویم و از این نقش فرار نمی‌کنیم اما این را هم نباید فراموش کنیم که پدیده هفته پیش یک بازی بسیار سخت با این تیم داشت و به سختی برنده شد. می‌دانیم این بازی سخت است و حریف چیزی برای از دست دادن ندارد و همه تلاشش را برای کسب یک نتیجه خوب می‌کند. خوزستان از قدیم بازیکنان خوب و جوانی داشته است. الان هم در این تیم بازیکنان جوانی هستند که فرصت بازی دارند. آنها چهار بازیکن ۱۸، ۱۹ ساله دارند. او ادامه داد: بازیکنان جوان یک شادابی مضاعف به حریف می‌دهند. ما همیشه به برد، برد و برد فکر می‌کنیم. البته شکستی که مقابل فولاد داشتیم ما را متزلزل نمی‌کند بلکه انگیزه ما را بیشتر می‌کند. انصاری و ماهینی بیرون از ترکیب هستند. نورالهی محروم است. در مورد ربیع خواه هم نمی‌خواهیم هنوز ریسک کنیم. بقیه بازیکنان آماده و در رقابت برای تیم اول هستند. برانکو در مورد داوری و اینکه گفته می‌شود دست‌های پشت پرده قهرمان لیگ را تعیین می‌کند گفت: هدف ما قهرمانی است و از این فشارهایی که هست شانه خالی نمی‌کنیم. می‌دانیم هر تیمی که برابر ما حاضر می‌شود نسبت به بازی‌های دیگرشان متفاوت هستند. این را بارها تکرار کردم که ما خواهان داوری محترمانه هستیم. به خاطر همین خواهش جریمه شدم. آقایان بازی با فولاد را آنالیز کنند. من چیزی نمی‌گویم فقط این را بگویم که بازی یک دقیقه زودتر از وقت‌های اضافی تعیین شده تمام شد. این گویای همه‌چیز است. در مورد پنالتی پیکان یا گل اول سپاهان نمی‌خواهم چیزی بگویم. اما من دنبال بهانه نیستم. ما اگر از شانس‌های‌مان در نیمه دوم استفاده می‌کردیم داستان فرق می‌کرد. خودتان شاهد هستید که داوران برای ما به چه شکلی داوری می‌کنند. یک بازی را که داور برای ما عالی داوری کرد کم مانده بود سنگ بارانش کنند. هر موقع ما نتیجه می‌گیریم این بحث را راه می‌اندازند که داوران به ما کمک می‌کنند. خودتان تمام مسابقات را آنالیز کردید و نتیجه آمار بیانگر این است که پرسپولیس بیشتر از همه از داوری ضرر کرده است. کدام تیم مجبور شده است در روزهای فیفا بدون ملی پوشانش بازی کند؟ من می‌دانم، پرسپولیس. دو بازی حذفی و بازی با پیکان را بدون آنها بازی کردیم. من قبول کردم چون چاره دیگری نداشتیم. چون زمان‌بندی را آن طور که باید انجام نداده بودند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران