شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 139428 | |

جایزه‌های شصت و یکمین مراسم گرمی که مهم‌ترین رویداد موسیقی جهان محسوب می‌شود، شب گذشته اعلام شد. نام یک ایرانی در میان برندگان گرمی دیده می‌شود

جایزه‌های شصت و یکمین مراسم گرمی که مهم‌ترین رویداد موسیقی جهان محسوب می‌شود، شب گذشته اعلام شد. نام یک ایرانی در میان برندگان گرمی دیده می‌شود و «کیسی ماسگریوز» و «چیلیدیش گامبینو» نیز برندگان بزرگ این دوره از جوایز گرمی بودند. به گزارش گاردین، در بخش موسیقی نیو ایج، گروه «افیون ماه» برنده شد. «حمید سعیدی» نوازنده سنتور این گروه است. این دومین بار است که یک ایرانی موفق به کسب جایزه گرمی شده است. پیش از این «کیهان کلهر» این جایزه را در قالب گروهی کسب کرده بود.

همچنین «کیسی ماسگریوز» توانست جایزه بهترین آلبوم سال را برای «ساعت طلایی» و بهترین اجرای تک نفره کانتری، بهترین آلبوم موسیقی کانتری و بهترین ترانه کانتری را کسب کند. در بخش جایزه بهترین ترانه سال و بهترین ریکورد سال و بهترین موزیک ویدئو، «چلیدیش گامبینو» برای ترانه «اینجا امریکاست» به عنوان برنده اعلام شد. جایزه بهترین آلبوم پاپ ووکال نیز به «آریانا گرنده» رسید. همچنین برنده بهترین ترانه رسانه تصویری، «لودویگ گروسون» برای فیلم «پلنگ سیاه» انتخاب شد.

   اهدای جایزه گرمی به کریس کورنل فقید

مراسم اهدای جوایز گرمی که به بهترین‌های موسیقی سال اهدا می‌شود یک جایزه به کریس کورنل خواننده فقید اهدا کرد. به گزارش ورایتی، کریس کورنل خواننده فقید پس از درگذشتش موفق به دریافت جایزه گرمی برای بهترین ترانه راک سال شد. این خواننده یک جایزه گرمی برای «وقتی بد کار خوب می‌کند» را پس از مرگ به دست آورد. این ترانه سال پیش از سوی یونیورسال منتشر شد و سومین جایزه گرمی را برای این خواننده به ارمغان آورد. فرزندان او تونی و کریستوفر در این مراسم که صبح امروز به وقت ایران برگزار شد، روی صحنه حاضر شدند و به جای پدرشان این جایزه را دریافت کردند.

 دختر او تونی در مراسم فرش قرمز این مراسم با پوشیدن لباسی که تصویر پدرش روی آن بود، حاضر شده بود. این خواننده بر اثر افسردگی در اردیبهشت ۲۰۱۷ به زندگی خود خاتمه داد و این در حالی بود که در حال برگزاری تور کنسرتش با گروه موسیقی ساندگاردن بود. کورنل از خوانندگان تاثیرگذار دهه ۹۰ در سیاتل بود و گروه ساوندگاردن را سال ۱۹۸۴ با هیرو یاماموتو نوزانده بیس تاسیس کرد.

 این گروه ۲ جایزه گرمی در سال ۱۹۹۵ دریافت کردند. ۲ سال پس از آن گروه از هم پاشید و از آن پس کورنل به صورت سولو به کار پرداخت.  وی سال ۲۰۰۹ افشا کرد که مدتی در بیمارستان بود تا از دست داروهای مسکن نجات پیدا کند و گفت از سال ۲۰۰۲ از این مواد استفاده نکرده است. همسرش گفت پس از عمل جراحی شانه او یک سال پیش از مرگش و استفاده از یک مسکن جدید، رفتار او تغییر کرده بود.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران