شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 139209 | |

مستند جدید دی‌کاپریو با عنوان «دریای سایه‌ها» که با تمرکز بر موقعیت خطرناک گرازماهی‌ها ساخته شده در جشنواره فیلم ساندنس با استقبال روبه رو شد. به گزارش آسوشیتدپرس،

مستند جدید دی‌کاپریو با عنوان «دریای سایه‌ها» که با تمرکز بر موقعیت خطرناک گرازماهی‌ها ساخته شده در جشنواره فیلم ساندنس با استقبال روبه رو شد. به گزارش آسوشیتدپرس، فیلم «دریای سایه‌ها» که لئوناردو دی کاپریو تهیه‌کننده آن بوده است، درباره گونه در معرض خطر «واکیتا» که گراز ماهی کالیفرنیا و یکی از نادرترین اینگونه‌ها در جهان است، ساخته شده است. این فیلم نیروی دریایی مکزیک را دنبال می‌کند که در پوشش محققان و متخصصان مسائل زیست محیطی و روزنامه‌نگار تلاش دارند تا به نجات کوچک‌ترین گونه باقی مانده از گراز ماهی‌ها بپردازند. بر مبنای قانون محافظت از نهنگ‌ها و دولفین‌ها، کمتر از ۳۰ عدد از این موجودات در شمال خلیج کالیفرنیا در مکزیک باقی مانده است که در واقع تنها نمونه موجود در حیات وحش هم هست. اینگونه در معرض خطرترین گونه موجود در جهان است. به دلیل جثه کوچک، تعداد زیادی از این جانوران در تورهای شکار ماهی و میگو گیر افتاده‌اند و همین باعث کاهش شدید جمعیت آنها شده است. پس از منقرض‌شدن دلفین رودخانه‌ای چین در سال ۲۰۰۶، بیشترین توجه‌ها به این جانور به عنوان یک موجود آبزی در معرض انقراض شده است. گروه سازنده این مستند گفته است این مستند به اندازه یکی از فیلم‌های به‌شدت هیجان‌انگیز و تریلرهای هالیوودی مخاطبان را جلب می‌کند. فیلمبردار مشهور اتریشی ریچارد لادکانی این فیلم را کارگردانی کرده است. یکی از مباحث این فیلم تاثیر کارتل‌های مواد مخدر مکزیکی بر انقراض واکیتاهاست. این کارتل‌ها از تورهای غیرقانونی دریایی برای انتقال مواد استفاده می‌کنند که این پستانداران کوچک در آنها گرفتار می‌شوند.

آخر هفته بد برای باکس‌‌آفیس امریکا

سوپربول یا مسابقه سالانه فینال فوتبال امریکایی قهرمانی لیگ ملی این کشور، امسال باعث رقم خوردن ضعیف‌ترین عملکرد باکس‌آفیسی فیلم‌ها در سال‌های اخیر شد. به گزارش هالیوود ریپورتر، آخر هفته رخداد مهم سوپربول همیشه چالشی برای باکس‌آفیس ایالات متحده است اما امسال اوضاع افتضاح بود. روی هم رفته، فروش بلیت‌های سینمای داخلی برای این بازه زمانی با افتی شدید به حدود ۷۰ میلیون دلار رسید که بدترین عملکرد آخر هفته سوپربول در ۱۹ سال اخیر و همچنین از جمله ضعیف‌ترین عملکردها در میان آخر هفته‌های هر زمانی از سال از ۱۹۹۷ تا به حال بود. در عین حال بازه‌ای نادر بود که هیچ یک از فیلم‌های اکران شده در سینماها بیش از ۱۰ میلیون دلار نفروختند. البته آب‌ و هوای بسیار بد کالیفرنیا هم کمکی به فیلم‌ها نکرد. فیلم «گلس» محصول یونیورسال و دیزنی و «قسمت بالایی» محصول اس‌تی‌اکس فیلمز و لنترن برای به ترتیب سومین و چهارمین نمایش خود در صدر جدول باقی ماندند و ۹.۵ میلیون دلار و ۸ میلیون دلار فروختند. فیلم «خانم بالا» که جدیدترین فیلم اکران شده در سطح ملی بود نتوانست به هیچ‌وجه با آنها رقابت کند و ۶.۷ میلیون دلار فروخت. در حال حاضر درآمد کلی داخلی «گلس» ۸۸.۷ میلیون دلار است. در خارج از امریکا، این تریلر ابرقهرمانی ساخته‌ام. نایت شیامالان ۱۲.۲ میلیون دلار دیگر فروخت تا آخر هفته را با جمع فروش جهانی ۱۹۹ میلیون دلار به پایان ببرد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران