شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 139206 | |

«شاباش‌خوان» نمایشی به کارگردانی غلامرضا عربی و براساس متنی از محمد چرمشیر است که با ۱۲ بازیگر زن نابینا روی صحنه رفته که یکی از آنها از قربانیان اسیدپاشی است.

«شاباش‌خوان» نمایشی به کارگردانی غلامرضا عربی و براساس متنی از محمد چرمشیر است که با ۱۲ بازیگر زن نابینا روی صحنه رفته که یکی از آنها از قربانیان اسیدپاشی است. او هدف از اجرای این اثر را تغییر نگاه مردم به نابینایان و بهبود کیفیت زندگی جامعه درگیر این معلولیت می‌داند. عربی می‌گوید: «تئاتر اگر خصوصیت‌های یک تئاتر اصیل را داشته باشد باید کمک کند و جامعه اطرافش را به حرکتی رو به جلو هدایت کند. من طرفدار تئاترهای پوچ‌گرای محض نیستم، طرفدار هنری نیستم که بشر را به طرف دوست داشتن سوق نمی‌دهد. سیاهی‌ها همیشه وجود دارد و کسی نمی‌تواند محوشان کند اما فلسفه هنر از نظر من این است که جامعه اطرافش را دعوت به زیبایی کند و این کاری است که ما در این تئاتر انجام دهیم.»

او افزود: در یک گروه ۱۲ نفره اگر هفت نفر از ابتدای زندگی‌شان نابینا بوده‌اند با کثرت اندیشه‌ای مواجهید که رساندنش به وحدت کار دشواری است و نیاز دارید به بازتعریفی برسید که خط اشتراک بین همه این نظرها باشد و ما تمام تلاش‌مان را کردیم که آن را در تمام موارد انجام دهیم و از نظر ذهنی همه بهم نزدیک شوند به نقطه‌ای برسیم که کمتر متفاوت فکر کنیم و به اتحاد برسیم. اینها باعث شد کم‌کم نمایشی بسازیم که یک‌دست باشد و روی یک خط سیر حرکت کند. چراکه معتقدم گروه خوب، گروهی است که همه در آن در یک سطح قرار دارند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران