شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 139126 | |

برخی از ورزشکاران رشته‌های کشتی، وزنه‌برداری، دوومیدانی و کاراته به حمایت از بهداد سلیمی پرداختند.

برخی از ورزشکاران رشته‌های کشتی، وزنه‌برداری، دوومیدانی و کاراته به حمایت از بهداد سلیمی پرداختند. اخیراً بهداد سلیمی پستی در اینستاگرام منتشر کرد که با کلماتی نامناسب نسبت به پاداش یک میلیون دلاری فوتبالیست‌ها و بی‌عدالتی بین فوتبال و سایر رشته‌ها اعتراض کرد. البته سلیمی با حذف پست قبلی‌اش، از به کار بردن کلمات نامناسب علیه فوتبالیست‌ها، عذرخواهی کرد اما همچنان به پاداش یک میلیون دلاری مسوولان به فوتبالیست‌ها اعتراض داشت. در ادامه چند بازیکن تیم ملی فوتبال از جمله مهدی طارمی، وریا غفوری و اشکان دژاگه با انتشار مطلبی مشترک، قهرمانی‌های بهداد سلیمی را زیر سوال بردند و به حرف‌های او اعتراض کردند هر چند که وجود غلط املایی در این پست مشترک هم سوژه رسانه‌ها شد.

بعد از واکنش فوتبالیست‌ها به حرف‌های سلیمی، برخی از ورزشکاران همچون حمید سوریان، احسان لشگری، حسن رنگرز قهرمانان کشتی، حسین توکلی، بهادر مولایی، نواب نصیرشلال و رسول تقیان قهرمانان وزنه‌برداری، حسین کیهانی قهرمان دوی سه‌هزار متر با مانع بازی‌های آسیایی و امیر مهدی‌زاده قهرمان کاراته به حمایت از بهداد سلیمی پرداختند و به کسب عنوان‌ها و قهرمانی‌های به دست آمده توسط سلیمی اشاره کردند.

البته در این میان احسان حدادی تولد سید‌جلال حسینی را تبریک گفت و از اینکه فوتبالیست‌ها در این روزها ناراحت شدند، از آنها عذرخواهی کرد.

کیانوش رستمی نیز در واکنش به این موضوع از همه ورزشکاران خواست تا به این تنش‌ها پایان دهند. رستمی هدف همه ورزشکاران را شادی مردم دانست که در این شرایط همگی به همدلی و شادی نیاز دارند.

پیش از این سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی و برخی ورزشکاران و مربیان رشته‌های ورزشی غیرفوتبالی نسبت به تبعیض بین فوتبالیست‌ها و سایر ورزشکاران تیم‌های ملی و قهرمانان واکنش نشان داده بودند.

محمد بنا در متنی نوشته بود: «این روزا هرجا حرف از فوتبال و جام‌ ملت‌ها شد بحث کردم، آرزو کردم؛ حتی داد زدم که من فوتبالو دوس دارم! دلم میخواد فوتبال ملیمون این دوره با اقتدار قهرمان آسیا بشه. هیچ موقع نه به چیزی، نه به کسی حسودی نکردم، نذاشتم نبودِ چیزی واسه خودم و شاگردام حسرت بشه، چون همیشه یادشون دادم که همه چی رو میتونن خودشون به دست بیارن. اونم بی‌منت! همیشه هم بهترینارو واسه ورزشکار، مربی و همه کسایی که برای ورزش و سلامت جامعه زحمت میکشن خواستم. تو تمام این سال‌هام گله نکردم چون با تمام وجود و عشقم کار کردم. البته که مزد کارمم گرفتم نه اینکه بی‌مزد و پاداش کار کرده باشم.

ولی امشب دلم گرفت، افسوس خوردم به خاطر اینهمه تفاوتی که بین فوتبالو بقیه ورزش‌هاست....»

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران