شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 139125 | |

چهل و ششمین دوره جوایز سالانه انی با اهدای بیشترین جوایز به «اسپایدرمن: در اسپایدر ورس» از این انیمیشن تجلیل کرد

چهل و ششمین دوره جوایز سالانه انی با اهدای بیشترین جوایز به «اسپایدرمن: در اسپایدر ورس» از این انیمیشن تجلیل کرد. به گزارش ورایتی، شرکت سونی پیکچرز انیمیشن با جدیدترین انیمیشن خود بیشترین جوایز انی ۲۰۱۹ را دریافت کرد. جوایز انی که ساعتی پیش (به وقت ایران) برگزار شد، برندگان خود را شناخت و جایزه اصلی بهترین انیمیشن امسال را به «اسپایدرمن: در اسپایدر ورس» اهدا کرد. در این بخش «شگفت‌انگیزان ۲» محصول پیکسار، «رالف اینترنت را خراب می‌کند» محصول دیسنی، «انسان اولیه» محصول آردمن انیمیشن و «جزیره سگ‌ها» از فاکس سرچ‌لایت پیکچرز دیگر مدعیان بودند.

«اسپایدرمن: در اسپایدر ورس» همچنین موفق به کسب بهترین کارگردانی، بهترین فیلمنامه، بهترین انیمیشن شخصیت، طراحی شخصیت، طراحی صحنه و تدوین شد. جامعه بین‌المللی فیلم انیمیشن که اهدا‌کننده جوایز انی است، در بخش بهترین فیلم بلند انیمیشن مستقل به «میرای از آینده» به کارگردانی مامورو هوسودا جایزه داد. در حالی اهدای جوایز انی شاخصی برای اسکار است که در بخش انیمیشن‌های بلند اسکار علاوه بر «اسپایدرمن: در اسپایدر ورس» و «میرای از آینده»، «شگفت‌انگیزان ۲»، «جزیره سگ‌ها» و «رالف اینترنت را خراب می‌کند» با هم رقابت می‌کنند. سال گذشته «کوکو» هم جایزه  انی و هم جایزه اسکار را به خانه برد.

 


«قهرمانان» قهرمان شد

سی‌ و سومین دوره جوایز سینمایی «گویا» که به عنوان اسکار سینمای اسپانیا شناخته می‌شود، برندگان خود را شناخت. به گزارش اسکرین، در حالی برندگان جوایز گویا معرفی شدند که فیلم «همه می‌دانند» ساخته اصغر فرهادی جایزه‌ای را از آن خود نکرد. این در حالی است که این فیلم در ۸ بخش نامزد شده بود. در این مراسم «قهرمانان» ساخته خاویر فسر جایزه بهترین فیلم این جشنواره را از آن خود کرد. این فیلم کمدی که به عنوان نماینده سینمای اسپانیا در بخش اسکار خارجی زبان معرفی شده بود، با بازی خاویر گوتیه‌رس درباره مارکو مونتس مربی تیم بسکتبال در مادرید است که بعد از درگیری با سرمربی در جریان یک بازی، اخراج و مجبور می‌شود با تیمی متشکل از بازیکنان ناتوان ذهنی کار کند.

«همه می‌دانند» در هشت بخش شامل بهترین فیلم، کارگرانی و فیلمنامه غیراقتباسی، ترانه، بازیگر نقش اصلی مرد، بازیگر نقش اصلی زن، بازیگر نقش مکمل مرد و بهترین تدوین نامزد این جوایز بود. برنده اصلی جوایز گویا ۲۰۱۹ فیلم «قلمرو» ساخته رودریگو سوروگوین بود که با ۱۳ نامزدی، هفت جایزه به خانه برد. جایزه بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر نقش اصلی مرد، بازیگر نقش مکمل مرد، فیلمنامه غیراقتباسی، موسیقی، تدوین و صدابرداری به این فیلم تعلق گرفت. سوسی سانچز برای فیلم «بیماری یکشنبه» جایزه بهترین بازیگر زن نقش اصلی را دریافت کرد و جایزه نقش مکمل زن نیز به کارولینا یوسته برای فیلم «کارمن و لولا» رسید. «یک روز دیگر از زندگی» ساخته دمین ننو و رائول دلا فونته جایزه بهترین انیمیشن را به خانه برد. جایزه بهترین کارگردان نوظهور به آرنتا اِچوریا برای فیلم «کارمن و لولا» تعلق گرفت.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران