شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 139040 | |

این روزها نمایش «خواستگاری» اثر آنتوان چخوف با کارگردانی شاهین رمضانی و به زبان انگلیسی در سالن تئاتر «ایران تماشا» روی صحنه است.

این روزها نمایش «خواستگاری» اثر آنتوان چخوف با کارگردانی شاهین رمضانی و به زبان انگلیسی در سالن تئاتر «ایران تماشا» روی صحنه است.

شاهین رمضانی کارگردان نمایش «خواستگاری» اثر چخوف که به زبان انگلیسی در سالن تئاتر «ایران تماشا» روی صحنه است، درباره دلایل اجرای این اثر به زبان انگلیسی به خبرنگار مهر گفت: از سال ۸۹ در عرصه بازیگری تئاتر مشغول به کار هستم و همیشه به این نکته معتقد بودم که یکی از کارهایی که بازیگران باید بلد باشند این است که زبان دوم را یاد بگیرند. به همین دلیل از ۲ سال پیش شروع به یادگیری زبان انگلیسی کردم.

او ادامه داد: شنیدن موسیقی انگلیسی یا دیدن فیلم و تئاتر به زبان انگلیسی به زبان‌آموزان کمک می‌کند تا شنوایی شان در زمینه زبان قوی‌تر شود. به همین دلیل با حضور بازیگران تئاتر که به زبان انگلیسی تسلط دارند و با کمک مشاوران زبان انگلیسی نمایش «خواستگاری» اثر چخوف را به صحنه بردیم.

رمضانی با بیان حضور ناز خوش نیت، سامان کاشفی و عارف قدیمی به عنوان بازیگران نمایش «خواستگاری» اظهار کرد: ما از روی متن امریکایی «خواستگاری» این اثر را اجرا کردیم زیرا اگر می‌خواستیم نمایشنامه فارسی را به انگلیسی ترجمه کنیم، متن از کیفیت لازم برخوردار نمی‌شد.

کارگردان نمایش «خواستگاری» درباره بازخورد مخاطبانی که به تماشای این اثر انگلیسی زبان نشستند، توضیح داد: اکثر مخاطبانی که به تماشای این نمایش نشستند استادان زبان و بخش دیگری از مخاطبان نیز زبان آموزها بودند. البته برخی آشنایانی که این نمایش را دیدند و زبان انگلیسی نمی‌دانستند نیز متوجه موضوع نمایش شدند زیرا ما تلاش کردیم نمایش برای کسانی که زبان انگلیسی بلد نیستند هم قابل درک باشد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران