شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 139035 | |

فرنگی‌کار وزن ۹۷ کیلوگرم تیم‌ملی پس از مثبت شدن تست دوپینگش، گفت: معتقدم اشخاصی توطئه انجام داده‌اند ولی آنها نمی‌توانند من را به راحتی کنار بگذارند.

فرنگی‌کار وزن ۹۷ کیلوگرم تیم‌ملی پس از مثبت شدن تست دوپینگش، گفت: معتقدم اشخاصی توطئه انجام داده‌اند ولی آنها نمی‌توانند من را به راحتی کنار بگذارند.

مصطفی صالحی‌زاده درباره محرومیت چهار ساله‌اش توسط اتحادیه جهانی کشتی به علت دوپینگ، اظهارکرد: نزدیک به ۱۰ ماه است که از این موضوع مطلع شده‌ام و در این مدت پیگیر بودم که ثابت کنم من این کار را انجام ندادم. نمی‌خواهم از خودم دفاع کنم ولی تمام اهالی کشتی می‌دانند که من اهل انجام چنین کاری نبودم.

او افزود: شک من به این است که کسی توطئه کرده است، البته من دشمن خاصی ندارم ولی معتقدم که اشخاصی توطئه کرده‌اند. به هر حال من باز هم پیگیری می‌کنم زیرا این رأی عادلانه نیست. دارنده مدال طلای آسیا در پاسخ به این سوال که آیا با وجود محرومیت چهار ساله باز هم در پی بازگشت به کشتی است یا خیر، به ایسنا گفت: از ۱۰ ماه پیش که این موضوع را متوجه شدم، تمریناتم را دو برابر کردم و انگیزه‌ام نیز دو چندان شده است تا با قدرت بیشتر به کشتی برگردم. متأسفانه کسانی که این کار را انجام دادند، از مثبت شدن تست دوپینگ من خوشحال هستند ولی می‌خواهم به کشتی برگردم تا خودم را به آنها نشان دهم. او با تاکید بر اینکه در حق من ظلم و اجحاف شد، گفت: حتی اگر چهار سال محرومیت من قطعی شود، من دوباره به فعالیتم در این رشته ادامه می‌دهم زیرا من هنوز حق خود را از کشتی نگرفته‌ام و به راحتی نمی‌توانند من را کنار بگذارند.

سید مصطفی صالحی‌زاده فرنگی‌کار وزن ۹۷ کیلوگرم تیم‌ملی کشتی فرنگی و دارنده مدال‌های طلای جوانان آسیا ۲۰۱۳ و طلای بزرگسالان آسیا ۲۰۱۷ به علت دوپینگ در جریان رقابت‌های قهرمانی آسیا ۲۰۱۸ به مدت ۴ سال از حضور در کلیه میادین داخلی و بین‌المللی کشتی محروم شد. اما خبر دیگر از دنیای کشتی اینکه امین کاویانی نژاد به دیدار فینال وزن ۷۲ کیلوگرم رقابت‌های بین‌المللی کشتی فرنگی جام وهبی امره ترکیه راه یافت، پویا ناصر پور و سعید عبدولی راهی گروه بازنده‌ها شدند و رضایی و حیدری نیز حذف شدند. رقابت‌های بین‌المللی کشتی فرنگی جام وهبی امره ترکیه با حضور ۱۱ کشور دنیا در شهر استانبول ترکیه و با برگزاری مسابقات پنج وزن نخست آغاز شد.

در پایان مسابقات مقدماتی روز نخست امین کاویانی نژاد در وزن ۷۲ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافت و پویا ناصرپور و سعید عبدولی در اوزان ۵۵ و ۸۲ کیلوگرم نیز با شکست مقابل حریفانشان راهی گروه بازنده‌ها شدند.

عبدولی در کشتی نخست مقابل باشری ایلدیریم از ترکیه شکست خورد و با توجه به صعود حریفش به فینال، راهی گروه بازنده‌ها شد. محمدجواد رضایی و علی اکبر حیدری در اوزان ۶۳ و ۹۷ کیلوگرم نیز با شکست مقابل رقبای خود از دور رقابت‌ها کنار رفتند. هدایت تیم ملی در این رقابت‌ها بر عهده محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران