شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 138865 | |

حمله نژادپرستانه به بازیگر سیاه‌پوست سریال تلویزیونی «امپایر» موج جدیدی از حمله به شعارهای تحریک‌آمیز ترامپ در میان سلبریتی‌ها به راه انداخت. به گزارش گاردین،

 حمله نژادپرستانه به بازیگر «امپایر»

حمله نژادپرستانه به بازیگر سیاه‌پوست سریال تلویزیونی «امپایر» موج جدیدی از حمله به شعارهای تحریک‌آمیز ترامپ در میان سلبریتی‌ها به راه انداخت. به گزارش گاردین، جوزی اسمولت بازیگر سریال تلویزیونی پربیننده «امپایر» توسط افرادی که فحش‌های نژادپرستانه می‌دادند مورد حمله قرار گرفته و راهی بیمارستان شده است. پلیس می‌گوید این بازیگر ۳۶ ساله در حالی که ساعت دو صبح درحال راه رفتن بوده مورد حمله قرار گرفته است. بعد از اینکه ۲ مرد او را کتک زدند، یک ماده شیمیایی ناشناخته روی او ریختند و طنابی را دور گردنش پیچیدند. در نهایت اسمولت به بیمارستان منتقل شد و پلیس می‌گوید وضعیتش خوب است. وب‌سایت خبری تی‌ام‌زی گزارش داد که آن ۲ مرد شعار «اینجا کشور ماگا» است، می‌دادند. ماگا مخفف شعار «امریکا را دوباره بزرگ کنیم» دونالد ترامپ است که به عنوان یک شعار سیاسی در کمپین ریاست‌جمهوری او به شهرت رسید و هنوز مورد استفاده طرفداران اوست. تعداد زیادی از سلبریتی‌ها پس از حمله از اسمولت حمایت کرده و این اتفاق را محکوم کردند. جان لجند موزیسین و بازیگر در توییتر خود نوشت: «بعد از این حمله وحشتناک، عشقم را به جوزی و خانواده اسمولت می‌فرستم. ما از شما حمایت می‌کنیم و دعا می‌کنیم که آرامش و عدالت پیدا کنید.» زندایا بازیگر و خواننده هم گفت: «این قلب آدم را می‌شکند و ترسناک است... خواهش می‌کنم به اینکه چه اتفاقی دارد در این کشور می‌افتد توجه کنید. تمام عشقم را می‌فرستم.»

اسکار سینمای سوئد  برای سینماگر ایرانی

فیلم «مرز» ساخته علی عباسی شش جایزه از جمله جایزه بهترین فیلم را از جوایز سالانه «گلدابگ» معروف به اسکار سینمای سوئد دریافت کرد.

به گزارش اسکرین، در این رویداد سینمایی که به عنوان مهم‌ترین جایزه سینمای سوئد از سوی آکادمی فیلم این کشور برگزار می‌شود، فیلم «مرز» به کارگردانی علی عباسی موفق به کسب شش جایزه بهترین فیلم، بهترین بازیگر نقش اصلی زن (او ملاندر)، بازیگر نقش مکمل مرد (ای رو میلونوف) و همچنین جوایز بهترین صدابرداری، چهره‌پردازی و جلوه‌های ویژه بصری شد.

فیلم «مرز» در جشنواره کن سال گذشته موفق به کسب جایزه بهترین فیلم بخش نوعی نگاه کن شد و تحسین منتقدین را برانگیخت. ساخته این کارگردان ایرانی درباره دو موجود عجیب ومتفاوت با مشکلات کروموزومی است که یکی از آنها به سوی خیر و یکی به سوی شر تمایل دارد، فیلم در واقع درباره مشکلات افراد متفاوت در جامعه است. «مرز» به عنوان نماینده سینمای سوئد در شاخه بهترین فیلم خارجی جوایز سینمایی اسکار انتخاب شده‌ بود اما نتوانست به جمع نامزدهای نهایی این شاخه راه یابد. البته این فیلم در شاخه بهترین چهره‌پردازی نامزد نهایی اسکار ۲۰۱۹ است. فیلم «جالوت» ساخته «کارل ژاور» نیز چهار جایزه از جمله بهترین کارگردانی را از جوایز سالانه آکادمی فیلم سوئد دریافت کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران