شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 138617 | |

تیم ملی فوتبال ایران عصر امروز در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا دربرابر تیم ژاپن بازی خواهد کرد. سرمربی تیم ملی فوتبال ایران پیش از دیدار با ژاپن گفت:

تیم ملی فوتبال ایران عصر امروز در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا دربرابر تیم ژاپن بازی خواهد کرد. سرمربی تیم ملی فوتبال ایران پیش از دیدار با ژاپن گفت: بسیار خوشحالیم که برابر ژاپن و بازیکنان فوق‌العاده‌اش بازی می‌کنیم. کارلوس کی‌روش اظهار کرد: بازی با ژاپن بسیار مهم است و مثل همیشه بسیار خوشحالیم که بازی برابر تیم بسیار خوب ژاپن و بازیکنان فوق‌العاده‌اش انجام می‌دهیم. احتیاجی نیست که من مراتب تحسین خودم را راجع به کشور بزرگ ژاپن دوباره ابراز کنم. بعد از گذشت چندین سال و پشت سر گذاشتن سختی‌ها و مشکلات بسیار هیجان‌زده هستیم که در نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا حضور داریم. او در پاسخ به این پرسش که برای مقابله با فوتبال دفاعی ژاپن چه برنامه‌ای دارد، اظهار کرد: ما مقابل با شخصیت‌ترین و موفق‌ترین تیم آسیا بازی می‌کنیم. آنها فوتبال فوق‌العاده‌ای دارند. من این افتخار را داشته‌ام که برای دو سال در ژاپن کار کنم. من این فرصت را داشتم که دو سال در یک باشگاه در ژاپن کار کنم و برنامه‌های فوق‌العاده آنها را که برای توسعه فوتبال، مخصوصاً در بخش‌های پایه، بانوان و بزرگسالان داشتند، از نزدیک ببینم و نتایج هم، خودشان گویا هستند. می‌خواهم در اینجا از کشور ژاپن و مخصوصاً باشگاه ناگویا تشکر کنم که این فرصت را به من دادند تا در آنجا حضور داشته باشم.

کی‌روش ادامه داد: ژاپنی‌ها چهار بار توانسته‌اند قهرمان این رقابت‌ها شوند و همچنین به مرحله دوم جام جهانی راه یابند. آنها توانسته‌اند تیم ملی کلمبیا را شکست دهند. اینکه در مسابقات کوپا امریکای سال بعد، از قطر به عنوان میزبان جام جهانی آینده دعوت شده است طبیعی است اما اینکه کشورهای برزیل، آرژانتین و اروگوئه از ژاپن دعوت کرده‌اند تا در این مسابقات حضور داشته باشد، اتفاقی نیست. او ادامه داد: می‌خواهم یک مثال بزنم. این مثال خوبی است برای ایران و کسانی که در خانه هستند. در سال ۱۹۹۸ که در باشگاه خوب ناگویا کار می‌کردم، فدراسیون فوتبال ژاپن ۹ بازیکن ما را برای حضور در اردوی تیم ملی گرفت. نگذاشتند که با آنها کار کنیم. آن بازیکنان از دی ماه تا خرداد ماه در اختیار تیم ملی بودند. من ناراحت بودم ولی به عنوان یک مربی خارجی باید به برنامه‌های توسعه‌ای فدراسیون فوتبال ژاپن احترام می‌گذاشتم. این یک مثال خوب است. به خاطر همین است که در چهار دهه گذشته آنها تقریباً بسیار قدرتمند در آسیا بوده‌اند و بازیکنان خوبی دارند. برای من یک افتخار است که امروز در نیمکت مقابل ژاپن خواهم نشست. امیدوارم هر دو تیم با بازیکنان خوبی که دارند عملکردی داشته باشند که هواداران لذت ببرند ولی با کمال احترام به هواداران ژاپن، خواسته قلبی من این است که ایران برنده دیدار باشد.

مسعود شجاعی، کاپیتان تیم ملی ایران نیز گفت: فکر می‌کنم بازی امروز یکی از قشنگ‌ترین بازی‌های جام بشود. همان‌طور که کی‌روش گفت بعد از آن همه سختی که کشیدیم، آماده‌ایم آن هدفی را که طرح‌ریزی کردیم در بازی فردا انجام دهیم.  شجاعی درباره اینکه داور استرالیایی قضاوت این بازی را بر عهده دارد و در دوره قبل داور استرالیایی بود که ایران در یک‌چهارم حذف شد گفت: به این مساله فکر نکرده بودیم. ما از این اتفاق درس می‌گیریم. داور استرالیایی در دوره قبل یک اشتباه کرد و این مسائل گذشته است. او افزود: چیزی که برای ما مهم است و از اول مسابقات روی آن تاکید داشتیم، تمرکز تیمی بوده است. فکر نمی‌کنم حضور داور استرالیایی در کار ما خلل ایجاد کند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران