شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 137452 | |

دست اندرکاران ارکستر زهی «آرکو» طی یک نشست رسانه‌ای به تشریح برنامه‌های خود برای برگزاری تازه‌ترین کنسرت این مجموعه در تالار رودکی تهران پرداختند.

دست اندرکاران ارکستر زهی «آرکو» طی یک نشست رسانه‌ای به تشریح برنامه‌های خود برای برگزاری تازه‌ترین کنسرت این مجموعه در تالار رودکی تهران پرداختند. نشست رسانه‌ای دست اندرکاران ارکستر زهی «آرکو» به رهبری ابراهیم لطفی شامگاه چهارشنبه نوزدهم دی در فروشگاه شهر کتاب دانشگاه برگزار شد. این ارکستر در اولین کنسرت رسمی خود روزهای ۲۰ و ۲۱ دی در تالار رودکی تهران به اجرای آثار آهنگسازان دوره باروک می‌پردازد. ابراهیم لطفی رهبر ارکستر زهی «آرکو» در ابتدای این نشست رسانه‌ای درباره شکل‌گیری مجموعه آرکو توضیح داد: داستان آرکو از اینجا شروع شد که شاگردان من ابراز تمایل زیادی برای تشکیل یک ارکستر داشتند از همین رو تصمیم گرفتم با کمک برخی از دوستان از جمله علی جعفری پویان استارت تشکیل ارکستر را بزنیم. البته اولین تجربه من در رهبری ارکستر به ۱۷ سال پیش بازمی‌گردد که در فرهنگسرای نیاوران مجموعه‌ای را هدایت کنم اما پس از این حضور تمام زمان خود را صرف تدریس و داوری کردم.   

علی جعفری پویان نوازنده و کنسرت مایستر ارکستر «آرکو» درباره دلایل تشکیل این مجموعه گفت: در روزهایی که خیلی کم انرژی بودم و تلاش کردم از حوزه ارکسترها دور باشم، هیچ روندی را با تفکر هنری نمی‌دیدم که بتواند من را در ارکسترها نگه دارد. من در این چند سال کوشش کردم که توقعی نداشته باشم مگر آنکه موسیقی برای موسیقی کار شود و این حضور استاد لطفی بود که دوباره من را تشویق کرد که بار دیگر تجربه جدی را برای حضور در یک ارکستر داشته باشم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران