شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 137365 | |

فیلم آخرالزمانی «جعبه پرنده» در اولین هفته انتشار از سوی کمپانی نتفلیکیس توانست ۲۶ میلیون مخاطب جذب کند. به گزارش هالیوود ریپورتر، این فیلم به کارگردانی «سوزان بیر»

فیلم آخرالزمانی «جعبه پرنده» در اولین هفته انتشار از سوی کمپانی نتفلیکیس توانست ۲۶ میلیون مخاطب جذب کند. به گزارش هالیوود ریپورتر، این فیلم به کارگردانی «سوزان بیر» سینماگر برنده اسکار دانمارکی و با بازی «سادرا بولاک» در اولین هفته انتشار در امریکا با استقبال چشمگیری روبه رو شده است و نزدیک به ۲۶ میلیون مخاطب از طریق سرویس اینترنتی نتفلیکس به تماشای این فیلم نشستند و تنها یک میلیون مخاطب با رکورد مخاطبان فصل دوم سریال «چیزهای عجیب» در این بازه زمانی فاصله دارد. بیشترین مخاطب روزانه فیلم «جعبه پرنده» در روز ۲۸ دسامبر رقم خورد که ۳.۹ میلیون کاربر به تماشای این فیلم نشستند.  کمپانی نتفلیکس که بسیار به ندرت آمار مربوط به شمار مخاطبان محصولاتش را منتشر می‌کند اعلام کرد فیلم «جعبه پرنده» که از تاریخ ۲۱ دسامبر ۲۰۱۸ عرضه شده، رکورددار پرمخاطب‌ترین محصول این کمپانی در یک هفته است و بیش از ۴۵ میلیون نفر (بیش از یک سوم از همه کاربران نتفلیکس در سراسر جهان) بخش‌هایی از این فیلم را تماشا کردند. برای اینکه کاربران به عنوان مخاطبان این سریال در آمارها در نظر گرفته شوند باید حداقل ۷۰ دقیقه از این فیلم را تماشا کرده باشند.  همچنین ۵۷ درصد مخاطبان این فیلم زن و ۴۳ درصد نیز مرد بوده‌اند، ضمن اینکه ۳۶ درصد مخاطبان بین ۱۸ تا ۳۴ سال سن داشته‌اند. فیلم «جعبه پرنده» روایتگر داستانی آخر الزمانی است که در آن کشور روسیه ویروسی به سراسر جهان ارسال کرده و هر کسی به بیرون از محل زندگی خود نگاه کند به این ویروس مبتلا می‌شود و بلافاصله شروع به خودکشی می‌کند. در این میان عده‌ای بازمانده برای زنده ماندن تلاش می‌کنند.

«محبوب» پیشتاز نامزدهای جوایز بفتا شد

آکادمی هنرهای فیلم و تلویزیون بریتانیا (بفتا) فهرست نامزدهای جوایز سالانه خود را در شاخه‌های گوناگون اعلام کرد. به گزارش ورایتی، فیلم «محبوب» به کارگردانی «یورگس لانتیموس» با نامزدی در ۱۲ شاخه از جوایز بفتا ۲۰۱۹، پیشتاز این رویداد سینمایی نام گرفت و پس از آن «راپسودی بوهمی»، «نخستین انسان»، «روما» و «ستاره‌ای متولد شده است» هر یک با هفت نامزدی جای گرفته‌اند.  فیلم «معاون» به کارگردانی «آدام مکی‌کی» نیز در شش شاخه و «کلنزمن سیاه» ساخته «اسپایک لی» نیز در پنج شاخه شانس کسب جایزه از آکادمی فیلم و تلویزیون بریتانیا دارد. جوایز بفتا، مهم‌ترین جوایز سینمایی خارج از امریکاست و اغلب به عنوان یکی از پیش‌بینی‌کنندگان اصلی جوایز اسکار شناخته می‌شود.  نامزدهای بهترین فیلم مهم‌ترین شاخه‌های هفتادودومین دوره جوایز بفتا کلنزمن سیاه، محبوب، کتاب سبز، روما، ستاره‌ای متولد شده است، هستند.  نامزدهای بهترین فیلم بریتانیایی نیز، حیوان، راپسودی بوهمی، مک‌کوئین، استن و اُلی و تو هرگز اینجا نبودی اعلام شده‌اند.  نامزدهای بهترین فیلم خارجی نیز، کفرناحوم (لبنان)، جنگ سرد (لهستان)، داگمن (ایتالیا)، روما (مکزیک)، دزدان فروشگاه (ژاپن) هستند.  مراسم اعطای جوایز هفتادودومین دوره جوایز سینمایی بفتا روز ۱۰ فوریه (۲۱ بهمن) در سالن رویال آلبرت هال لندن برگزار می‌شود.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران