شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 137362 | |

کنسرت گروه «تکسیم تریو» که شامگاه ۱۸ دی ماه دردو سانس در برح میلاد روی صحنه رفت با صدای سازهای باغلاما و قانون همراه با تصاویری از غروب آفتاب در ساحل شروع شد.

کنسرت گروه «تکسیم تریو» که شامگاه ۱۸ دی ماه دردو سانس در برح میلاد روی صحنه رفت با صدای سازهای باغلاما و قانون همراه با تصاویری از غروب آفتاب در ساحل شروع شد. بعد از دقایقی صدای ساز کلارینت هم اضافه و با تشویق بسیاری از مخاطبان این کنسرت روبه رو شد. آیتاچ دوغان با نواختن ساز قانون، شروع‌کننده قطعه دوم شد و بعد از چند دقیقه، اجرا، ریتم تندی پیدا کرد.

سپس، اسماعیل تونچ‌بیک نوازنده ساز باغلاما، خطاب به حاضران در سالن برج میلاد به زبان فارسی سلام کرد و بعد از آن به زبان انگلیسی گفت: می‌خواهم فارسی صحبت کنم اما نمی‌توانم، و یک روزی صحبت می‌کنم. ولی باید بگویم که موسیقی زبان بین‌المللی است و با زبان موسیقی امشب با شما سخن خواهیم گفت. او سپس به زبان ترکی استانبولی به حاضران خوش‌آمد گفت و مخاطبان این اجرا نیز، بارها به زبان ترکی جواب خوش‌آمدگویی‌شان را دادند. مخاطبان این کنسرت، بارها در طول اجرا از گروه تکسیم خواستند قطعه «آه استانبول» را اجرا کنند که اسماعیل تونچ‌بیک از آنها خواست کمی صبر داشته باشند و سه بار با لبخند گفت: «صبر، صبر، صبر...»

صدای بالای کلارینت در قطعه چهارم که هوسنو شان‌اندریجی آن را می‌نواخت، مخاطبان این اجرا را به وجد آورد. جوری که صدای تشویق‌ها از صدای گروه بیشتر شده بود. سرانجام این گروه، به درخواست حاضران قطعه «آه استانبول» را اجرا کردند که همه با صدای کلارینت هوسنو شان‌اندریجی به وجد آمدند و این نوازنده را بارها تشویق کردند. قطعه‌ای که اگر حتی یک بار به این شهر خیال‌انگیز سفر کرده باشید می‌توانید تاثیرگذاری بالای آن را در شنونده متوجه شوید. «هوسنو» جزو شاخص‌ترین نوازندگان کلارینت است و همین باعث شده بود بسیاری از دوستداران موسیقی از ابتدای این برنامه برای دیدن تکنوازی‌های این هنرمند هیجان جالبی داشته باشند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران