شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 136975 | |

مدیر دبیرخانه سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر تاکید کرد که منعی برای حضور فیلم «سال دوم دانشکده من» ساخته رسول صدرعاملی در این دوره از جشنواره وجود ندارد.

مدیر دبیرخانه سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر تاکید کرد که منعی برای حضور فیلم «سال دوم دانشکده من» ساخته رسول صدرعاملی در این دوره از جشنواره وجود ندارد.

سیمون سیمونیان مدیر دبیرخانه سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در پاسخ به این پرسش که با توجه به اینکه فیلم سینمایی «سال دوم دانشکده من» به کارگردانی رسول صدرعاملی سال گذشته نیز درخواست حضور در فجر داشت و حتی قرارداد اکران خود را نیز بسته است منعی برای حضور در این دوره از جشنواره ندارد، گفت: صاحبان این اثر سینمایی برای سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر فرم حضور پر کردند، اما فیلم برای شرکت در جشنواره آماده نشد و هیات انتخاب اثر را ندید پس همانطور که می‌دانید منعی برای حضور «سال دوم دانشکده من» در سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر وجود ندارد. او درباره مساله سال تولید اثر نیز توضیح داد: براساس قوانین آثاری می‌توانند درخواست حضور بدهند که از سال ۹۶ به بعد تولید شده باشند به شرط اینکه در دوره‌های قبلی جشنواره حضور نداشته باشند. مدیر دبیرخانه سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر توضیح داد: بسیاری از فیلم‌ها فرم حضور در جشنواره فیلم فجر را پر می‌کنند اما اصلا به جشنواره نمی‌رسند که در این دوره از جشنواره هم فیلم‌هایی فرم پر کردند که حتی هنوز کلید هم نخورده‌اند.

او اظهارکرد: من نمی‌دانم چرا فیلمسازان اینقدر علاقه‌مند هستند فرم حضور در جشنواره را پر کنند آن هم زمانی که هنوز اثر خود را کلید نزده‌اند. سیمونیان درباره عقد قرارداد برای «سال دوم دانشکده من» که قرار بود پاییز اکران شود، گفت: هرچند این فیلم قرارداد اکران بسته بود، اما در سینما اکران نشده است پس هیچ منعی برای حضور این فیلم در جشنواره وجود ندارد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران