شماره امروز: ۵۴۷

| | |

انیمیشن سارینا با هدف قهرمان‌سازی و روحیه بخشی به کودکان سرطانی تولید شد. اسدالله دیانتی در این باره گفت: فصل اول سریال انیمیشن سارینا در ۱۳ قسمت هفت دقیقه‌ای با همکاری موسسه خیریه کودکان فرشته‌اند

انیمیشن سارینا با هدف قهرمان‌سازی و روحیه بخشی به کودکان سرطانی تولید شد. اسدالله دیانتی در این باره گفت: فصل اول سریال انیمیشن سارینا در ۱۳ قسمت هفت دقیقه‌ای با همکاری موسسه خیریه کودکان فرشته‌اند و به سفارش مرکز متنا؛ تولید شده و هم‌اکنون در حال مذاکره با وزارت بهداشت برای تولید چهار فصل دیگر این سریال هستیم. دیانتی با اشاره به شرایط روحی کودکان سرطانی افزود: این کودکان به صورت مستمر از محیط اطراف خود پیام‌های منفی دریافت می‌کنند و باور عمومی غیر قابل درمان بودن سرطان خواه نا‌خواه به ایشان القا می‌شود. ضمن اینکه شرایط دشوار جسمی و درمان‌های سخت و آزار دهنده روحیه این کودکان را فرسوده می‌کند. به همین دلیل بود که برآن شدیم تا انیمیشنی بسازیم که موضوع آن مرتبط با کودکان سرطانی باشد.

دیانتی اظهار کرد: قهرمان این انیمیشن یعنی سارینا بر اثر ظلم غول به بیماری دچار می‌شود که آثار جانبی شبیه به سرطان دارد و موهای زیبای او می‌ریزد. این مساله سبب می‌شود کودک سرطانی با قهرمان داستان همزاد پنداری کند و برای خود قهرمانی از جنس خود داشته باشد. دومین مساله اینجاست که سارینا تسلیم بیماری نمی‌شود و روحیه خود را نمی‌بازد بلکه با کمک برادرش سورنا و دوستش شیرو به نبرد غول می‌روند و او را شکست می‌دهند و بیماری سارینا درمان پیدا می‌کند. این مساله سبب می‌شود تا کودک سرطانی مشاهد کند که قهرمانش برخلاف تصورات القا شده از این بیماری نه تنها از پا در نیامده، بلکه بر بیماری غلبه کرده و در نتیجه روحیه او برای مبارزه با بیماری تقویت شود.

مدیر استودیو رضوان تاکید کرد: همچنین یکی از اهداف استودیو رضوان و انجمن کودکان فرشته‌اند، از تولید این سریال تزیین و تجهیز اتاق کودکان سرطانی در بیمارستان با کاغذ دیواری، روبالشتی، ملحفه، جلد سرم و سایر وسایل دربردارنده تصاویر سریال سارینا است تا هم این مساله فضای افسرده درون اتاق این کودکان را به فضایی شاد تبدیل کند و هم کودکان را به طور مداوم به یاد قهرمان پیروزی بر بیماری بیندازد و این تاثیر مثبت روانی را مضاعف کند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران