شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 134627 | |

دبیر کمیته انضباطی اکران با اشاره به اینکه امکان تغییر در آیین‌نامه اکران وجود دارد بیان کرد: مساله سرگروه‌های سینمایی بررسی می‌شود.

دبیر کمیته انضباطی اکران با اشاره به اینکه امکان تغییر در آیین‌نامه اکران وجود دارد بیان کرد: مساله سرگروه‌های سینمایی بررسی می‌شود. ضیاء هاشمی دبیر کمیته انضباطی اکران با اشاره به امکان تغییر آیین‌نامه اکران گفت: همه صنوف سینمایی می‌توانند اگر نسبت به آیین نامه اکران مساله‌ای داشته باشند با استدلال منطقی موارد موردنظر خود را ارایه کنند تا شورای عالی اکران موارد مورد نظر را بررسی و برطرف کند. او اظهار کرد: نباید فراموش کرد که از جمله وظایف شورای عالی اکران اصلاح آیین‌نامه نمایش در طول زمان است. در واقع با توجه به اینکه هر آیین‌نامه برای ۲ سال نوشته می‌شود، ممکن است مشکلاتی در حوزه اکران ایجاد شود که نیاز به بررسی بیشتر باشد. این تهیه‌کننده سینما توضیح داد: پیش از این‌بارها شورای عالی اکران از صنوف سینمایی خواسته است تا نظرات خود را در مورد آیین‌نامه اکران ارایه دهند. در این میان سینماداران معترضان اصلی آیین‌نامه هستند، چرا که پیش از هرچیز به فروش خود فکر می‌کنند و به دنبال راه‌هایی برای فروش بالا هستند. او تاکید کرد: نباید فراموش کرد که در ایران مسائل و رویدادهای ملی و مذهبی وجود دارد که باعث تعطیل شدن سینماها می‌شود که هر کدام از این مسائل باعث تاثیر مثبت یا منفی در فروش فیلم‌ها می‌شود. در کنار موارد دیگری از جمله اکران در ۶ ماه اول سال یا ۶ ماه دوم سال یا حتی اکران فیلم‌ها در زمان برگزاری جشنواره فیلم فجر؛ اینها از جمله مواردی است که در هنگام نگارش آیین نامه اکران باید به آن توجه شود.

دبیر کمیته انضباطی اکران توضیح داد: معتقدم تعدادی از بندهای آیین‌نامه فعلی نمایش قابل تغییر است و می‌تواند به راحتی این کار انجام شود. مهم‌ترین مساله‌ای که در حال حاضر در سینما بیش از هرچیز تاثیرگذار است، انحصار است و این انحصار در بخش‌های مختلف سینما به همه صنوف صدمه می‌زند. او توضیح داد: از بین بندهای مختلف آیین‌نامه اکران، مساله سرگروهی سینماها هم حایز اهمیت است که از سوی شورای عالی تهیه‌کنندگان پیشنهاد ایجاد تغییراتی در این زمینه به شورای عالی اکران ارایه شده و این مساله در حال بررسی است. هاشمی در پایان گفت: از صنوف مختلف سینمایی می‌خواهیم که پیشنهاد و نظرات خود را در مورد آیین نامه اکران با توجه به نفع کلی سینما به شورای عالی اکران ارایه دهند تا مورد بررسی قرار گیرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران