شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 134451 | |

امین میری کارگردان تئاتر قصد دارد در صورت موافقت رییس مجموعه تئاتر شهر، نمایش «قتل در گلندوئک» را سال ۹۸ در سالن اصلی روی صحنه ببرد.

امین میری کارگردان تئاتر قصد دارد در صورت موافقت رییس مجموعه تئاتر شهر، نمایش «قتل در گلندوئک» را سال ۹۸ در سالن اصلی روی صحنه ببرد.

میری که پیش از این نمایش‌های «احساس آبی مرگ» و «شلتر» را با موضوع اجتماعی روی صحنه برده بود، درباره جدیدترین فعالیت خود در زمینه تولید و اجرای تئاتر به خبرنگار مهر گفت: در تدارک تولید و اجرای یک تئاتر معمایی و جنایی هستم که با نگاه اجتماعی و عنوان موقت «قتل در گلندوئک» نوشته شده است و تلاش دارم آن را برای اجرا در سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر تولید و اجرا کنم. او درباره اجرای عمومی این اثر نمایشی افزود: سالن مدنظر برای اجرای این نمایش براساس ایده‌های اجرایی و طراحی، سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر است به همین منظور طرح خود را به آقای سعید اسدی رییس مجموعه ارایه داده‌ام و در صورت موافقت ایشان اثر را سال آینده در سالن اصلی تئاتر شهر اجرا خواهم کرد. میری با اشاره به حضور هفت بازیگر در نمایش «قتل در گلندوئک» درباره موضوع این اثر نمایشی توضیح داد: این نمایش اقتباسی آزاد از رمانی امریکایی اثر ماری هیگیلز کلارک است.

 من این رمان را سال ۹۵ خواندم که قصه جذاب و پر پیچ و خمی دارد ولی آن را با نگاهی اجتماعی و در فضای ایران نوشته‌ام و در اصل بررسی جامعه شناختی درباره انگیزه‌های قاتلین زنجیره‌ای است. این کارگردان تئاتر در پایان سخنان خود گفت: در قالب قصه این نمایش، به موضوع زنان و اجحاف‌هایی که در حق شان می‌شود نیز پرداخته می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران