شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 133148 | |

پیمان معادی بازیگر و کارگردان ایرانی با فیلم «بمب؛ یک عاشقانه» جایزه بهترین کارگردانی را از جشنواره «بوغازایچی» استانبول دریافت کرد.

پیمان معادی بازیگر و کارگردان ایرانی با فیلم «بمب؛ یک عاشقانه» جایزه بهترین کارگردانی را از جشنواره «بوغازایچی» استانبول دریافت کرد.

به گزارش آناتولی، ششمین دوره جشنواره بین المللی فیلم «بوغازایچی» استانبول با مراسم اهدای جوایز به برندگان هر یک از بخش‌ها به پایان رسید. پیمان معادی بازیگر و کارگردان ایرانی در حالی با فیلم «بمب؛ یک عاشقانه» جایزه بهترین کارگردانی را در بخش فیلم‌های بلند بین المللی دریافت کرد که در این بخش پرویز شهبازی دیگر کارگردان ایرانی رییس هیات داوران بود.

معادی ضمن ابراز خوشحالی از دریافت این جایزه گفت: خوشحالم که در این شهر هستیم، امیدوارم در آینده بتوانم در این شهر در زمینه فیلم همکاری داشته باشم. بابک جلالی دیگر کارگردان ایرانی تبار نیز با فیلم «سرزمین» جایزه ویژه هیات داوران جشنواره بین المللی فیلم «بوغازایچی» استانبول را در این بخش دریافت کرد. پرویز شهبازی به عنوان رییس هیات داوران این بخش جایزه برترین فیلم بلند بین المللی را به بسام جرباوی کارگردان فلسطینی فیلم «پیچ گوشتی» اهدا کرد. اوگون شانلی‌ار رییس جشنواره بین المللی فیلم «بوغازایچی» در این مراسم گفت: ششمین سال این جشنواره با حضور مهمانانمان بسیار موثر گذشت. در طول این جشنواره مسترکلاس‌ها و کارگاه‌های ویژه در عرصه فیلمسازی با استقبال گسترده همراه شد.

او با اشاره به اینکه در طول این جشنواره ۸۸ اثر از ۴۱ کشور در بخش‌های مختلف اکران شد، اظهار کرد: امسال با برنامه‌های گوناگون در زمینه‌های مرتبط و همچنین استادان گرانقدر توانستیم به سطح مطلوبی در این عرصه دست پیدا کنیم.

عمر آری‌سوی معاون وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه نیز ضمن خوش آمدگویی به حاضران گفت: سیر صعودی کیفیت برگزاری این جشنواره ما را بسیار خوشحال کرده است. ما نیز به عنوان وزارت فرهنگ در گسترش و تقویت سینمای ترکیه تلاش خواهیم کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران