شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 133065 | |

نرگس آبیار به عنوان داور بخش مسابقه بیست و پنجمین دوره جشنواره فیل بلاروس انتخاب شد.

نرگس آبیار به عنوان داور بخش مسابقه بیست و پنجمین دوره جشنواره فیل بلاروس انتخاب شد. این جشنواره بین‌المللی از جمعه کار خود را به مدت یک هفته در شهر مینسک بلاروس آغاز کرده و میزبان فیلم‌هایی از سراسر دنیاست.

 فیلم‌های مسابقه اصلی، فیلم‌هایی برای کودکان و نوجوانان، فیلم‌های مستند و مسابقه ملی، بخش‌های مختلف این جشنواره هستند که توسط وزارت فرهنگ بـلاروس، شهرداری شهر مینسک بـا شـرکت «بِـل تِــلِرادیو کومــپانیا»، اســتودیو فیلم‌سازی «بــلاروس فیلم» و اتـحادیه فیلمبـرداران بـلاروس برگزار می‌شود. در این جشنواره، بیش از ۲۰۰ فیلم بـه نـمایش گـذاشته می‌شود و حـدود ۴۰ هزار نفر به تماشای آثار می‌نشینند. فیلم‌های «٣ رخ» ساخته جعفر پناهی و «آوا» ساخته صدف فروغی و محصول ایران/کانادا/قطر به نمایندگی از سینمای ایران در این رویداد به نمایش درمی‌آیند.

 نرگس آبیار در چند ماه گذشته، در حال طی کردن مراحل فنی تولید «شبی که ماه کامل شد» به عنوان جدیدترین فیلم خود است که آن را به تهیه‌کنندگی محمدحسین قاسمی، جلوی دوربین برده است. سال پیش فیلم سینمایی «نفس» که نماینده ایران در اسکار معرفی شده بود، جایزه بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر کودک و نوجوان را از بیست و چهارمین جشنواره فیلم «مینسک، لیستاپاد» بلاروس دریافت کرده بود. این فیلم درونمایه‌ای لطیف داشت که زندگی چهارکودک به نام‌‌های بهار، نادر، کمال و مریم را روایت می‌کند که در اواخر دهه 50 و اوایل دهه 60 خورشیدی، در کشاکش جنگ تحمیلی ایران و عراق بزرگ می‌شوند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران