شماره امروز: ۵۴۷

| | |

استادان و صاحب‌نظران کمیته علمی بررسی، تحقیق و مرمت سازه‌های تاریخی بین‌المللی (ایسکارسا) با همراهی متخصصان ایرانی مرمت به منظور بررسی برخی آسیب‌های سازه‌ای ۱۳ بنای تاریخی،

استادان و صاحب‌نظران کمیته علمی بررسی، تحقیق و مرمت سازه‌های تاریخی بین‌المللی (ایسکارسا) با همراهی متخصصان ایرانی مرمت به منظور بررسی برخی آسیب‌های سازه‌ای ۱۳ بنای تاریخی، به هشت استان کشور سفر می‌کنند. هادی احمدی، مدیرکل حفظ و احیاء بناها، بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی با اعلام این خبر گفت: این سفر پس از پایان کارگاه سه‌روزه آموزشی بین‌المللی مرمت و استحکام‌بخشی بناهای تاریخی که از شنبه ۲۸ تا ۳۰ مهر در تهران برگزار می‌شود، صورت می‌گیرد. او افزود: استادان سازه و مرمت شرکت‌کننده در قالب دو گروه و با سفر به استان‌های اصفهان، خوزستان، زنجان، سمنان، فارس، قزوین، لرستان و همدان مشکلات سازه‌ای بناهایی مانند مجموعه “شیخ علاءالدوله “ در سمنان، “سازه‌های آبی شوشتر “، “مقبره دانیال نبی “ در شوش، “پل قدیم “ دزفول و “قلعه شوش “، “آتشکده فیروزآباد “، “قلعه دختر “، “میل گور “ و “آتشکده سروستان “ را از نزدیک بررسی می‌کنند.

او «میدان امام (ره) »، «سی و سه پل»، «مسجد جامع» همدان، «پل‌های تاریخی گاومیشان»، «کشکان» و «قلعه فلک‌الافلاک» در استان لرستان را از دیگر بناهایی دانست که از سوی هیات اعزامی مورد بازدید و بررسی قرار خواهد گرفت.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران