شماره امروز: ۵۴۷

| | |

کارشناس سازه‌های هیدرولیکی از احتمال تخریب پل تاریخی چشمه کیله تنکابن خبر داد. اسماعیل طلوعی با ابراز نگرانی از تخریب پل تاریخی چشمه کیله،

کارشناس سازه‌های هیدرولیکی از احتمال تخریب پل تاریخی چشمه کیله تنکابن خبر داد. اسماعیل طلوعی با ابراز نگرانی از تخریب پل تاریخی چشمه کیله، اظهار کرد: پل تاریخی چشمه کیله تنکابن به دلیل فرسایش در مسیر پایاب و تندآب، در معرض خطر جدی قرار داشته و احتمال فروپاشی این بنای تاریخی محتمل است. او با تشریح طراحی مسیر تندآب در پل‌های قدیمی، تصریح کرد: وجود مسیر تندآب در پایین‌دست پل، باعث کشتن و استهلاک انرژی آب شده و خطر سیل‌بردگی برای پل را به حداقل می‌رساند. کارشناس آب و سازه‌های هیدرولیکی با بیان اینکه پل چشمه کیله در قسمت فرودست و در مسیر تندآب دچار فرسایش شدید شده است، به ایسنا گفت: بخشی از مسیر تندآب در اواسط پل تخریب شده که این میزان از آب‌بردگی بر اثر سیل اخیر تشدید شده است و احتمال ریزش این مسیر تا زیر پایه‌های پل وجود دارد. طلوعی در ادامه با اشاره به اینکه اگر جلوی تخریب گرفته نشود، احتمال فروپاشی این بنای تاریخی وجود دارد، گفت: بسیاری از مردم از وخامت اوضاع بی‌اطلاع بوده و مسوولان نیز به دلیل عدم آگاهی از ساختار و عملکرد سازه نسبت به تخریب بخش تندآبی آن واکنشی نشان نمی‌دهند.

او، دست بردن در ترکیب سازه‌های تاریخی را نشان از عدم اطلاع مدیران و کارشناسان تصمیم‌گیرنده دانست و تصریح کرد: اقداماتی که بر پایه بی‌دانشی و ناآگاهی از عملکرد این قبیل سازه‌ها انجام می‌گیرد نشان از ضعف سطوح مدیریتی در کشور بوده که این نقیصه در تمامی زمینه‌ها به وضوح دیده می‌شود.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران