شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 131482 | |

بازدید از مجموعه تاریخی فرهنگی حافظ، همزمان با یادروز این شاعر نامی رایگان است. همت محمدی سرپرست امور فرهنگی و ارتباطات میراث فرهنگی اعلام کرد:

بازدید از مجموعه تاریخی فرهنگی حافظ، همزمان با یادروز این شاعر نامی رایگان است. همت محمدی سرپرست امور فرهنگی و ارتباطات میراث فرهنگی اعلام کرد: امسال نیز مانند هر سال، بازدید از مجموعه حافظیه، در روز جمعه ۲۰ مهرماه برای همه علاقه‌مندان رایگان است. او اظهار کرد: زمان بازدید از مجموعه حافظیه در روز جمعه، از ۸ صبح تا شامگاه تعیین شده است. سرپرست امور فرهنگی و ارتباطات میراث فرهنگی فارس همچنین یادآور شد که مراسم بزرگداشت یادروز خواجه اهل راز، شامگاه پنجشنبه ۱۹ مهرماه در مجموعه حافظیه با حضور مسوولان، ادیبان، فرهنگوران و علاقه‌مندان برگزار می‌شود.

هرساله در تاریخ ۲۰ مهرماه مراسم بزرگ‌داشت حافظ در محل آرامگاه او در شیراز با حضور پژوهشگران ایرانی و خارجی برگزار می‌شود. خواجه شمس‌الدین محمد بن بهاءالدّین محمد حافظ شیرازی (زاده ح. ۷۲۷ (قمری) – درگذشته ۷۹۲ (قمری))، معروف به لسان‌الغیب، ترجمان الاسرار، لسان‌العرفا و ناظم‌الاولیا شاعر بزرگ سده هشتم ایران (برابر قرن چهاردهم میلادی) و یکی از سخنوران نامی جهان است. او از مهم‌ترین تأثیرگذاران بر شاعران پس از خود شناخته می‌شود. در سده‌های هجدهم و نوزدهم اشعار او به زبان‌های اروپایی ترجمه شد و نام او به گونه‌ای به محافل ادبی جهان غرب نیز راه یافت.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران