شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 130958 | |

صبح دیروز, صفحه اول این روزنامه خبرهای ناخوشایندی را با لحنی به نظر خشمگین منتشر کرد: «صبح به خیر, دفن دسته جمعی در اندونزی, وراثت ترامپ,

     نیویورک تایمز:

صبح دیروز, صفحه اول این روزنامه خبرهای ناخوشایندی را با لحنی به نظر خشمگین منتشر کرد: «صبح به خیر, دفن دسته جمعی در اندونزی, وراثت ترامپ, تنش در دریای چین, تمام اخباری است که باید بدانید.» طبق این گزارش, تلفات ناشی از سونامی, به بیش از هزار و 200 نفر رسید. این در حالی است که دو زمین لرزه دیگر, صبح دیروز اندونزی را لرزاند. هزاران نیروی دولتی, ارتش و امدادرسان در حال جست‌وجوی اجساد و دفن دسته جمعی تلفات هستند; فعالیتی که به برنامه روزانه در اندونزی تبدیل شده است. گزارش دیگری که نیویورک تایمز به آن پرداخته, مربوط به ادعای همیشگی ترامپ است: «هر چه کا دارم, خودم به دست آورده‌ام » در حالی که تیم ویژه تحقیقات این روزنامه, بر اساس گزارشات و سوابق مالی محرمانه, فاش کرده است که ثروت انبوه او به دارایی‌های پدرش برمی‌گردد. طبق این تحقیقات, آقای ترامپ در سن 3 سالگی, از امپراتوری پدرش درآمدی حدود 200 هزار دلار داشت و در 8 سالگی یک میلیونر بود! در مجموع حدود 413 میلیون دلار از دارایی‌های پدرش به او رسیده است! این اطلاعات از سوی نیویورک تایمز در حالی فاش شده که وکیل دونالد ترامپ, آنها را صد در صد نادرست و غیر معتبر می‌داند.  در ادامه این گزارش, اشاره‌ای نیز به تنش در دریای چین شده است. آنطور که گفته شده, چین از ورود یک ناو امریکایی به آبهای این کشور در دریای چین جنوبی به‌شدت انتقاد کرد. طبق این گزارش, سخنگوی وزارت دفاع چین گفت که ناوشکن یو‌اس‌اس دکاتور که مجهز به موشک‌های هدایت شونده است در 30 سپتامبر وارد آب‌های جزایر چین شد. او در ادامه گفت که یک کشتی نیروی دریایی چین بر اساس قوانین به کشتی امریکایی هشدار داد و فرایند شناسایی و تعیین هویت را انجام داد. این در حالی است که پنتاگون اعلام کرده که نیروی دریایی چینی از «مانور ناامن و غیر حرفه‌ای» برای مبارزه با کشتی امریکایی استفاده می‌کند؛ مقامات چینی نیز در مقابل بیان کردند که امریکا «حاکمیت و امنیت چین» را تهدید می‌کند.

    وال استریت ژورنال:

پنتاگون اعلام کرد، محموله‌ای پستی حاوی سم مرگبار ریسین دریافت کرده است که شامل نامه‌ای خطاب به جیمز ماتیس وزیر دفاع این کشور بود. طبق گزارش صفحه اول این روزنامه,وزارت دفاع امریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد، مرکز پستی خود را قرنطینه کرده و اف بی‌آی در حال بررسی این نامه‌هاست. چند مقام امریکایی که خواستند ناشناس بمانند گفتند این نامه‌ها را روز دوشنبه پلیس پنتاگون ردیابی کرد و آزمایش‌های اولیه نشان داد حاوی سم ریسین هستند. مرکز پستی پنتاگون در محوطه ساختمان این وزارتخانه قرار دارد اما در ساختمان اصلی نیست. آنطور که گفته شده, ریسین یک ماده بسیار سمی است که از دانه «کرچک» به دست می‌آید. این ماده در اقدامات تروریستی مورد استفاده قرار گرفته است. ریسین باعث ایجاد حالت تهوع، خونریزی داخلی، تخریب کبد، کلیه و مرگ می‌شود. هرگاه فردی در مجاورت با مقدار بسیار کمی به اندازه نوک خودکار از سم ریسین قرار گیرد در عرض 36 تا 72 ساعت خواهد مرد. هیچ پادزهری برای این سم شناخته نشده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران