شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 130873 | |

کارگردان نمایش «مثل من، مثل تو» عنوان کرد این اثر نمایشی تلفیقی از فیلم مستند و نمایش است که به دغدغه‌های این روزهای بسیاری از مردم جامعه می‌پردازد.

کارگردان نمایش «مثل من، مثل تو» عنوان کرد این اثر نمایشی تلفیقی از فیلم مستند و نمایش است که به دغدغه‌های این روزهای بسیاری از مردم جامعه می‌پردازد.

یلدا قشقایی بازیگر و کارگردان نمایش «مثل من، مثل تو» که این روزها در تماشاخانه استاد انتظامی‌روی صحنه است در این باره به مهر گفت: این اثر نمایشی را پیش از این در سال ۸۷ در جشنواره تئاتر «تک» که در اهواز برگزار می‌شد، اجرا کرده بودم که در آن زمان این اجرا دیپلم افتخار بازیگری را برایم به ارمغان آورد. معتقدم بودم که این نمایش جای بسط بیشتری دارد و این قابلیت را دارد که دوباره با رویکردی به روزتر مجددا اجرا شود. او ادامه داد: در حال حاضر این اثر نمایشی با برش‌هایی از مستندی که من دو سال قبل ساخته بودم تلفیق شده است. تغییراتی در کاراکترهای نمایش به وجود آمده و آنها دغدغه‌های به روزتری پیدا کرده‌اند چون مطمئنا مسائلی که ۱۰ سال قبل مردم را می‌خنداند در حال حاضر دیگر جذاب نیست و مشکلات و مسائل مردم نیز تغییر کرده است.قشقایی درباره مستندی که در این نمایش پخش می‌شود و ارتباطی که به کار پیدا می‌کند، توضیح داد: مستند « “ن “ بی‌دردسر» سال ۹۵ در جشنواره بلک فیلم برلین جایزه بهترین مستند را دریافت کرد. این جشنواره یک فستیوال مردم‌شناسی است و به دلیل رویکرد جامعه‌شناسانه‌ای که در این فیلم وجود داشت و اینکه برای ساخت این مستند من ریسک زیادی کرده و به میان قاچاقچیان عتیقه رفته بودم، به این اثر توجه نشان داده بود. این مستند درباره مردمی‌ است که می‌خواهند یک شبه و بدون دردسر پولدار شوند و من برای ساخت این فیلم به سراغ آدم‌های مختلفی رفته بودم که در کار قاچاق عتیقه هستند. نمایش «مثل من، مثل تو» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری یلدا قشقایی از ۱ تا ۲۰ مهر ساعت ۱۹ در تماشاخانه استاد انتظامی‌روی صحنه می‌رود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران