شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 130871 | |

کنسرت «ناگهان رستخیز» با خوانندگی علیرضا قربانی و همراهی ارکستر اپرای ونکوور سی‌‌ام آذر 97 (برابر با 21 دسامبر 2018) در ونکوور برگزار می‌شود.

کنسرت «ناگهان رستخیز» با خوانندگی علیرضا قربانی و همراهی ارکستر اپرای ونکوور سی‌‌ام آذر 97 (برابر با 21 دسامبر 2018) در ونکوور برگزار می‌شود. کنسرت «ناگهان رستخیز» با خوانندگی علیرضا قربانی و همراهی ارکستر اپرای ونکوور به رهبری لسلی دالا و گروه کر باخ، سی‌‌ام آذر 97 (برابر با 21 دسامبر 2018) در تالار اُرفیوم ونکوور برگزار می‌شود. در این کنسرت آثاری از احمد پژمان و هوشنگ کامکار به اجرا درمی‌آید.

در این برنامه بیش از 150 موزیسین کانادایی، قطعاتی از آهنگسازان بزرگ ایرانی را اجرا می‌کنند. تالین اوحانیان به عنوان خواننده‌ سوپرانو و ساناز ستوده به عنوان تک‌نواز پیانو در این کنسرت حضور دارند و محمد فضلالی، تهیه‌کننده و مدیر هنری این برنامه است.

لسلی دالا در چند ژانر موسیقایی ازجمله اپرا، موسیقی سمفونیک و آثار کرال و معاصر تبحر دارد. او به شیوه‌ رهبری پرشور، پویا و پرجذبه‌اش روی صحنه شهره است و تاکنون ارکسترهای بزرگ و برجسته‌ای چون ویکتوریا اپرا پسیفیک، اپرای اِدمُنتون، اپرای ساسکاتون، ارکستر سمفونیک تاندر بِی، سمفونی کملوپس و.... را رهبری کرده است. دالا فعالیت حرفه‌ای خود را به عنوان نوازنده‌ پیانو و رهبری باله و خوانندگان اپرا آغاز کرد و سپس مدیر کر اپرای ونکوور شد. پس از آن، رهبرِ همراه و مدیر برنامه هنرمندان جوان سولاندا فاریس شد. او تاکنون در بیش از 70 برنامه این ارکستر را همراهی کرده است. ارکستر اپرای ونکوور در سال 1977 تاسیس و جایگزین ارکستری متشکل از اعضای ارکستر سمفونی ونکوور شد.

اعضای این ارکستر از نوازندگان برجسته کانادا هستند که اجراهای بسیار سطح بالایی را ارایه می‌دهند. این دومین بار است که این ارکستر به اجرای موسیقی ایرانی می‌پردازد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران