شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 130793 | |

آکادمی نوبل برندگان نوبل پزشکی و فیزیولوژی سال ۲۰۱۸ میلادی را معرفی کرد. این جایزه امسال بطور مشترک به جیمز آلیسون، امریکایی و تاسوکی هونجو،

آکادمی نوبل برندگان نوبل پزشکی و فیزیولوژی سال ۲۰۱۸ میلادی را معرفی کرد. این جایزه امسال بطور مشترک به جیمز آلیسون، امریکایی و تاسوکی هونجو، ژاپنی به خاطر کشف روش‌های جدید در درمان سرطان تعلق گرفت. جیمز آلیسون، استاد ایمنی‌شناسی دانشگاه تگزاس امریکاست. جایزه نوبل پزشکی به خاطر دستاوردهای دو دانشمند در حوزه ایمنی درمانی (ایمونولوژی) برای درمان سرطان به آنها اهدا شد. کمیته نوبل ضمن اعلام جایزه گفت آلیسون، و هونجو نشان دادند چگونه می‌توان در درمان سرطان راهبردهای مختلفی را برای بازداشتن (از کار انداختن) ترمزهایی به کار گرفت که جلوی عملکرد سیستم ایمنی بدن علیه سلول‌های سرطانی را می‌گیرند.

جایزه نوبل فیزیولوژی و پزشکی نوبل سال ۲۰۱۷ بطور مشترک به جفری هال، میکاییل روزبش و میکاییل یونگ به خاطر کشفیاتشان در زمینه «مکانیسم مولکولی کنترل ساعت بیولوژیک بدن انسان و سایر موجودات زنده» تعلق گرفته بود. اهدای جوایز نوبل امسال در حالی آغاز شده است که آکادمی نوبل اعلام کرده است که امسال به دنبال رسوایی سوءاستفاده جنسی و کناره‌گیری تعدادی از اعضای آکادمی نوبل جایزه نوبل ادبیات امسال اهدا نخواهد شد.

جوایز نوبل فیزیک، شیمی و صلح به ترتیب روزها سه‌شنبه ۳ اکتبر، چهارشنبه ۴ اکتبر و جمعه ۶ اکتبر سال ۲۰۱۸ میلادی اعلام خواهد شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران