شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 130629 | |

استودیو فوکوس فیچرز اعلام کرد فیلم «همه می‌دانند» ساخته فرهادی برای جا نماندن از رقابت اسکار، ۳۰ نوامبر به صورت محدود در امریکا اکران می‌شود.

استودیو فوکوس فیچرز اعلام کرد فیلم «همه می‌دانند» ساخته فرهادی برای جا نماندن از رقابت اسکار، ۳۰ نوامبر به صورت محدود در امریکا اکران می‌شود.

به گزارش رپ، استودیو فوکوس فیچرز روز جمعه ۲۸ سپتامبر اعلام کرد تریلر روانشناسانه اسپانیایی زبان «همه می‌دانند» ساخته اصغر فرهادی ۸ فوریه ۲۰۱۹ اکران خواهد شد. این استودیو همچنین اعلام کرد برای آنکه فیلم شانس شرکت در رقابت اسکار را داشته باشد در تاریخ ۳۰ نوامبر ۲۰۱۸ به صورت محدود در امریکا اکران می‌شود.

با اکران در امریکا این امکان برای «همه می‌دانند» فراهم می‌شود که در رقابت اسکار ۲۰۱۹ شرکت کند؛ ولی این بار نه در بخش فیلم خارجی زبان بلکه در بخش رقابت اصلی اسکار که شامل همه بخش‌ها از بهترین فیلم تا بخش‌های فنی می‌شود. حضور در این رقابت می‌تواند شانسی برای دریافت اسکار از سوی بازیگران فیلم یعنی پنه لوپه کروز و خاویر باردم باشد.

فوکوس فیچرز ماه مه ‌امسال در زمان نخستین نمایش فیلم در جشنواره کن حقوق فیلم را به دست آورد. «همه می‌دانند» با بازی پنه لوپه کروز و خاویر باردم و به کارگردانی اصغر فرهادی است. این فیلم را الکساندر مالِگی از ممنتو فیلمز و آلوارو لونگوریا از مورنا فیلمز تهیه کرده‌اند. فرهادی در جشنواره تورنتو درباره ایده شکل‌گیری داستان فیلم چنین گفت: پانزده سال پیش به همراه خانواده‌ام به اسپانیا سفر کردم، دخترم در آن زمان خیلی کوچک بود. او عکس‌های یک دختر را روی دیواری در خیابانی دید و از مترجمم پرسید این دختر کیست؟ مترجم به ما گفت که این بچه ربوده شده است و خانواده‌اش به دنبال او می‌گردند بدین ترتیب دخترم در تمام سفر وحشت داشت و این اولین جرقه‌ای بود که سال‌ها در ذهنم ماند و به داستان فیلم منجر شد.

استودیوی فوکوس فیچرز امتیاز پخش فیلم را در کشورهای ایالات متحده امریکا، کانادا، نیوزیلند، آفریقای جنوبی، هند، کشورهای آسیایی و خاورمیانه غیر از ایران به دست آورده است. فیلم در نخستین نمایش خود در جشنواره کن از سوی منتقدان تمجید شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران