شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 130538 | |

گروه کر و ارکستر «پارسی کر» پس از برگزاری کنسرت فرهنگسرای شفق، اجراهای دیگری را در برج آزادی و چند پردیس سینمایی خواهد داشت.

گروه کر و ارکستر «پارسی کر» پس از برگزاری کنسرت فرهنگسرای شفق، اجراهای دیگری را در برج آزادی و چند پردیس سینمایی خواهد داشت. صابر جعفری سرپرست گروه کر و ارکستر «پارسی کر» اظهار کرد: گروه کر و ارکستر «پارسی کر» روزهای هشتم و نهم شهریور ماه کنسرتی را به رهبری مینا جعفری در فرهنگسرای شفق تهران روی صحنه برد که با استقبال خوبی نیز مواجه شد. در این کنسرت قطعاتی از موسیقی فولکلوریک کشورمان با حضور تعدادی از هنرجویان و هنرمندان اجرا شد.

او درباره برنامه‌های آینده گروه «پارسی کر» افزود: ما بعد از ماه‌های محرم و صفر میزبان علاقه‌مندان موسیقی در مجموعه برج آزادی، فرهنگسرای هنر، فرهنگسرای نیاوران و چند پردیس سینمایی خواهیم بود. البته تفاوت عمده کنسرت‌های پیش رو رهبری یک بانوی ایرانی و همراهی مجموعه‌ای از بانوان هنرمند در قالب گروه کر است و تنظیم قطعات و نوازندگی پیانوی این قطعات نوستالژیک و فولکلور ایرانی در این کنسرت‌ها به‌عهده من خواهد بود. جعفری به مهر گفت: برخلاف کنسرت‌های قبلی «پارسی کر»، بارِ‌ هارمونیک قطعات بر عهده سازها خواهد بود که حرکات دست و تنوع رنگی لباس‌ها باعث تنوع بصری خواهد شد. سرپرست گروه کر و ارکستر «پارسی کر» در معرفی گروه نوازندگان کنسرت‌های این مجموعه اظهار کرد: علی رضوانی نوازنده تار، عطیه پدیدار نوازنده ویولنسل، سیامک صانعی نوازنده کنترباس، مهدی نایینی نوازنده ملودیکا، علی معین السادات نوازنده تمبک، محمد مهدی محب علی نوازنده ویولن، حمیدرضا رامیار نوازنده گیتار بیس و عباس معالجی نوازنده کلارینت گروه نوازنده مجموعه «پارسی کر» را تشکیل می‌دهند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران