شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 129656 | |

دبیر بخش ایران جشنواره هنرهای اجرایی هایفست ارمنستان عنوان کرد این رویداد هنری از ۵ مهرماه و با حضور ۷ اثر نمایشی از کشور ایران برگزار می‌شود.

دبیر بخش ایران جشنواره هنرهای اجرایی هایفست ارمنستان عنوان کرد این رویداد هنری از ۵ مهرماه و با حضور ۷ اثر نمایشی از کشور ایران برگزار می‌شود.

آلبرت بیگجانی دبیر بخش ایران جشنواره هنرهای اجرایی هایفست ارمنستان و سرپرست گروه تئاتر «دیماک» درباره این دوره از جشنواره گفت: هفدهمین دوره از جشنواره بین‎المللی هنرهای اجرایی هایفست ارمنستان امسال از تاریخ ۲۷ سپتامبر تا ۵ اکتبر برابر با ۵ تا ۱۳ مهرماه برگزار می‎شود. البته تاریخ اصلی جشنواره‌ همان یکم اکتبر باید باشد اما امسال به جهت حضور سه گروه معتبر لهستانی که تور خود را قبلا برنامه ‌ریزی کرده بودند، جشنواره زودتر برگزار می‎شود. امسال ۳۵ اجرا از گروه‌های معتبر جهان و از هفده کشور به ارمنستان می‌‌آیند. او افزود: بخش ایران به یاد و به نام لوون هفتوان برگزار می‌شود و شامل نمایشگاه عکس، سخنرانی و نمایش فیلم خواهد بود. از ایران ۷ نمایش در این بخش‌ شرکت کرده ‌اند که ۲ گروه از تهران و مابقی از شهرستان حضور خواهند داشت.

بیگجانی درباره گروه‌های شرکت کننده در جشنواره بیان کرد: نمایش «عروسک‌های من» به کارگردانی وحید خسروی از نقالان کرمانشاه، «۵ دی، ۱۲ تیر، ۲۶ اسفند» به کارگردانی رضا رفیع نسب از گروه آرش لارستان فارس، نمایش «سوگلین» به کارگردانی مهدی صالحیار از گروه اوینار تبریز، نمایش «مارشملو» به کارگردانی آلبرت بیگ‎جانی و اجرای داریوش مودبیان از گروه دیماک تهران، «۱۷ اکتبر» به کارگردانی سروناز نانکلی از گروه +کودک تهران، نمایش «طوطی و بازرگان» به کارگردانی حیدر رضایی از گروه زاگرس دهلران، نمایش «هئورتات» به کارگردانی میثم صدرا و علی حمیدیان از گروه چهره‎جان بیرجند آثاری هستند که از ایران در جشنواره هایفست حضور خواهند داشت.

او یادآور شد: از میان این آثار نمایشی ۲ اثر خیابانی و ۵ اثر، اجرای صحنه‎ای هستند و نمایش «هئورتات» نیز در مورد معلولین است. گروه‌های زاگرس دهلران، نقالان کرمانشاه و چهره جان بیرجند متاسفانه به علت مشکلاتی که دارند، آمدنشان هنوز قطعی نشده اما امیدواریم که مشکلاتشان حل شود. بیگجانی در پایان صحبت هایش متذکر شد: در طول جشنواره ۱۰ ورکشاپ با اساتید بین‎المللی از کشورهای لهستان، سوئد، سویس، آلمان، ژاپن و ارمنستان برگزار می‌شود. این فرصت برای ایرانیان نیز فراهم شده که می‎توانند در ورکشاپ‎ها ثبت نام کنند. مسوولیت هماهنگی و شرکت گروه‎های ایرانی در ورکشاپ‌‌ها و همچنین حضور عکاسان ایرانی در جشنواره، زیر نظر گروه آئورا به سرپرستی نازنین‎نانا والاجم انجام می‎ شود. همچنین در پایان جشنواره به هنرجویان، گواهینامه‎ی بین‎المللی ورکشاپ‌های هایفست اهدا می‎شود و به برترین عکس از نظر داوران، جایزه‌ایی تعلق می‎گیرد. علاقه‌مندان برای شرکت در ورکشاپ می‎توانند با شماره ۰۹۹۰۴۷۶۲۹۷۵ تماس بگیرند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران