شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 129574 | |

نمایش «مُزا مُزا» به کارگردانی سیروس همتی با موضوع انتقادی درباره مسائل اجتماعی از اول مهر در تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه می‌رود.

نمایش «مُزا مُزا» به کارگردانی سیروس همتی با موضوع انتقادی درباره مسائل اجتماعی از اول مهر در تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه می‌رود. سیروس همتی نمایشنامه نویس و کارگردان تئاتر که پیش از این قرار بود نمایش «اهانت به تئاتر» را در سالن ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر به صحنه ببرد درباره دلایل تغییر نمایشنامه و اجرای «مُزا مُزا» به جای آن گفت: نمایش «مُزا مُزا» در واقع همان نمایش «اهانت به تئاتر» است ولی از آنجا که عنوان اولیه نمایش با نام برخی از آثار هانتکه شباهت داشت، نام اثر را به «مُزا مُزا» تغییر دادم.

او با اشاره به انتقاد اجتماعی بودن مضمون نمایش «مُزا مُزا» افزود: داستان این نمایش مربوط به وضعیتی می‌شود که دولت با کمبود بودجه مواجه است و به همین دلیل زندانیان حبس ابد را به مزایده می‌گذارد. همتی با بیان اینکه این اثر نمایشی دارای ۱۴ بازیگر است، به مهر گفت: نمایش «مُزا مُزا» در قیاس با تجارب گذشته‌ام یکی از پُر پرسوناژترین آثاری است که روی صحنه می‌برم زیرا دارای ۳۰ نفر عوامل است. او در پایان با اشاره به اجرای نمایش «فیش آباد» در افتتاح تماشاخانه سرو، یادآور شد: اجرای این نمایش که موضوعی انتقادی در قبال مسائل اجتماعی داشت با استقبال مخاطبان مواجه شد از این رو احساس کردم نمایش‌هایی که جنبه انتقادی و اجتماعی دارند با اقبال بهتری از سوی مخاطبان مواجه می‌شوند. نمایش «مُزا مُزا» از اول مهر در سالن ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه می‌رود. آرزو نبوت، سروش طاهری، سیروس همتی، سامان دارابی، جواد پورزند، شهرام مسعودی و آزیتا نوری وفا از جمله بازیگران اثر هستند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران