شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 129052 | |

اف‌ بی‌ای کفش‌های یاقوتی جودی گارلند در فیلم «جادوگر شهر از» را که به سرقت رفته بود، پیدا کرد.

اف‌ بی‌ای کفش‌های یاقوتی جودی گارلند در فیلم «جادوگر شهر از» را که به سرقت رفته بود، پیدا کرد. به گزارش مهر به نقل از ورایتی، اف بی‌ای در روزهای گذشته اعلام کرد که در یک عملیات ضربتی کفش‌های یاقوتی جودی گارلند را که 13 سال پیش از موزه‌ای در مینه سوتا به سرقت رفته بود پیدا کرد.

جیل سانبورن مامور ویژه اف بی‌ای در بیانیه خود اعلام کرد: «در دلِ تقریبا همه جرم‌های هنری، حرص و طمع را مشاهده می‌کنیم که در تار و پود آن قرار دارد. حرص و طمع برای برداشتن آن و کسب سود و منفعت برای بازگرداندنش.»

او در ادامه گفت: «کفش‌های راحتی یاقوتی دوروتی یک قطعه با ارزش امریکایی است. ما امیدواریم افراد جامعه به ما کمک کنند تا جزییات این معما را تکمیل کنیم و بتوانیم همه کسانی را که پشت این طرح و نقشه بودند مسوول بدانیم.»

این کفش‌ها به قیمت یک میلیون دلار بیمه شده بودند و یک اهداکننده ناشناس نیز یک میلیون دلار دیگر برای بازگشت سالم آنها پیشنهاد داده بود، اما این پیشنهاد پس از ۱۰ سال منقضی شد. پس از آنکه کفش‌ها در سال ۲۰۰۵ از موزه جودی گارلند در گرند رپید دزدیده شدند خبری از آنها نبود تا اینکه یک نفر در سال گذشته اطلاعات بیشتری درباره سرقت به موزه ارایه کرد. اف‌بی‌ای در بیانیه روز سه شنبه خود اعلام کرد: صاحب کفش‌های سرقت شده در تلاش برای اخاذی از شرکت بیمه مارکل بود. چندین مظنون از جمله افراد دخیل در سرقت اولیه و آنها که در تلاش برای اخاذی بودند شناسایی شده‌اند.

این جفت کفش یکی از چهار جفت موجود بود. حداقل ۲ تای دیگر آنها متعلق به مجموعه داران خصوصی هستند که از جمله آنها مالکیت مشترک دی کاپریو و اسپیلبرگ است که برای نمایش در موزه آکادمی قرار داده شده است.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران