شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 128809 | |

دیروز بسیاری از روزنامه‌ها، صفحه اول خود را به خاکسپاری مک‌کین اختصاص دادند. این روزنامه نیز، در صفحه اول، گزارشی از حضور چهره‌های سرشناس سیاسی و سخنرانی باراک اوباما در این مراسم منتشر کرد.

   رپابلیکا:

دیروز بسیاری از روزنامه‌ها، صفحه اول خود را به خاکسپاری مک‌کین اختصاص دادند. این روزنامه نیز، در صفحه اول، گزارشی از حضور چهره‌های سرشناس سیاسی و سخنرانی باراک اوباما در این مراسم منتشر کرد. طبق این گزارش، مراسم خاکسپاری «جان مک‌کین» سناتور جمهوریخواه امریکایی در واشنگتن برگزار شد و آنچه بیش از همه توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرد، اظهاراتی بود که در این مراسم علیه دولت دونالد ترامپ بیان شد. بنا به وصیت‌نامه مک‌کین، از ترامپ برای شرکت در این مراسم دعوت به عمل نیامده بود. همین‌طور، سایر افرادی که در این مراسم حضور داشتند، بطور کامل در سخنرانی خود، به نقد عملکرد ترامپ پرداختند. به گزارش رپابلیکا، از جمله سیاستمدارانی که در مراسم خاکسپاری او به ایراد سخنرانی پرداختند، جرج بوش و باراک اوباما، روسای جمهوری پیشین امریکا بودند که هر یک به نحوی شرایط کنونی امریکا را هدف انتقاد قرار دادند. آنطور که گفته شده، مک کین در زمان حیاتش، از جمله منتقدان سیاست‌های کلی ترامپ بود و در مواردی همچون رد لایحه اصلاح طرح بیمه‌های درمانی، نقشی اساسی در تقویت موضع مخالفان دولت ایفا کرد. اما تندترین انتقادها به سیاست‌های دولت ترامپ را دختر مک کین مطرح کرد. مگان مک‌کین در سخنان خود با اشاره به شعار انتخاباتی ترامپ گفت: امریکای جان مک‌کین نیازی به احیای عظمت ندارد، چرا که همیشه این‌گونه بوده است.

   نیویورک تایمز:

این روزنامه نیز در صفحه اول خود، ضمن نشر گزارشی از مراسم خاکسپاری مک‌کین، خبری جدید از کمپین انتخاباتی ترامپ منتشر کرد. طبق این گزارش، وکلای مشاور سابق کمپین انتخاباتی ترامپ (پاپادوپولوس) از حمایت رییس‌جمهوری امریکا و دادستان کل این کشور از پیشنهاد دیدار با رییس‌جمهوری روسیه در جریان رقابت‌های انتخاباتی ۲۰۱۶ خبر داده‌اند. این افشاگری در حالی صورت گرفته که همزمان، در مراسم خاکسپاری مک کین، تندترین انتقاد‌ها به دولت ترامپ بیان شد. ادعاهای مطرح شده از سوی این وکلا در تناقض با شهادت جف سشنز در نوامبر 2017 میلادی در کنگره امریکاست. او در نشست کنگره شهادت داده بود که با پیشنهاد پاپادوپولوس در 31 مارس 2016 میلادی درباره دیدار با پوتین مخالفت کرده است. طبق سایر گزارش‌های منتشر شده، پاپادوپولوس در مارس ۲۰۱۶ برای نشان دادن اوج ارادتش به کمپین ترامپ تاکید کرد که می‌تواند جلسه‌ای میان ترامپ و ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهوری روسیه ترتیب دهد. پاپادوپولوس با 6 ماه حبس و تا ۹۵۰۰ دلار جریمه مواجه است اما دادستان‌ها تاکید دارند که او همکاری داشته است و همین امر می‌تواند از مدت مجازاتش بکاهد. ترامپ نیز ادعا کرده است که چیز زیادی از نشست نه چندان مهمی که با سشنز و پاپادوپولوس داشته به یاد نمی‌آورد. پاپادوپولوس که در اکتبر گذشته به خاطر دروغگویی به اف‌بی‌آی درباره روابط و تماس‌هایی که با روسیه داشته، مجرم شناخته شده است، در حال همکاری با رابرت مولر دادستان ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری امریکاست.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران