شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 128641 | |

تازه‌ترین کنسرت ارکستر ملی ایران به مدیریت هنری فریدون شهبازیان و رهبری مهمان نزهت امیری بانوی موزیسین ایرانی در تالار وحدت تهران برگزار شد.

تازه‌ترین کنسرت ارکستر ملی ایران به مدیریت هنری فریدون شهبازیان و رهبری مهمان نزهت امیری بانوی موزیسین ایرانی در تالار وحدت تهران برگزار شد.

ارکستر ملی ایران به مدیریت هنری و رهبری دایم فریدون شهبازیان پنجشنبه شب هشتم شهریور ماه تازه‌ترین کنسرت خود را به رهبری مهمان نزهت امیری بانوی موزیسین ایرانی در تالار وحدت برگزار کرد. در این کنسرت که این‌بار بدون خواننده و با اجرای قطعات بی‌کلام همراه بود قطعات نوستالژیک دهه ۶۰ موسیقی ایران در سریال‌های ماندگار هزاردستان و سربداران برای مخاطبان اجرا شد.

حضور نزهت امیری به عنوان اولین بانوی رهبر ارکستر کشورمان در این کنسرت توجه رسانه‌های مختلف از جمله نمایندگان رسانه‌های جمعی را به خود جلب کرده بود. البته تعدادی از مخاطبان نیز در استقبال از حضور یک بانو در قامت رهبر ارکستر یک مجموعه دولتی بنری را تهیه کرده و در متن آن از حضور نزهت امیری ابراز خرسندی کرده بودند. نزهت امیری از جمله بانوان هنرمندی است که طی سال‌های گذشته فعالیت‌های متعددی را در عرصه آهنگسازی آثار ایرانی و رهبری ارکستر چند مجموعه موسیقایی معتبر را به عهده داشته است.

او از تابستان سال ٩۶ رهبری ارکستر «نغمه باران» به سرپرستی علی امیر قاسمی را به عهده گرفت و در زمستان سال گذشته علاوه بر حضور در جشنواره موسیقی فجر در چند کنسرت دیگر نیز همراه با ارکستر «نغمه باران» آثار آهنگسازان شهیر ایران را روی صحنه برد. وی هم‌اکنون علاوه بر حضور در ارکستر ملی ایران در سمت رهبر مهمان، هدایت و رهبری ارکستر «سرزمین مادری» را به عهده دارد.

«رقص دایره» به آهنگسازی حشمت سنجری، «کنسرتینو سنتور و ارکستر» به آهنگسازی حسین دهلوی و تک نوازی سنتور علی عابدین، «گنج مناجات» به آهنگسازی جمال الدین منبری و تک نوازی فلوت مونا طاهریان، «سربداران» به آهنگسازی فرهاد فخرالدینی، «بیژن و منیژه» به آهنگسازی حسین دهلوی، «ماهور برای ویولن و ارکستر» به آهنگسازی مرتضی حنانه و تک نوازی ویولن آرمین قضاتی، «سرود گل» به آهنگسازی حسین دهلوی، «هزار دستان» به آهنگسازی مرتضی حنانه و «اسمر» به آهنگسازی کاظم داودیان قطعاتی بودند که در این کنسرت برای مخاطبان اجرا شد. در پایان برنامه قطعه «رقص دایره» دوباره برای مخاطبان اجرا شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران