شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 128557 | |

کارگردان «سپاسنامه هانیه و چند داستان متقاطع» عنوان کرد این اثر به معرفی هانیه به عنوان یک دختر قهرمان کرد می‌پردازد و از حمایت مردم ایران از زلزله‌زدگان قدردانی می‌کند.

کارگردان «سپاسنامه هانیه و چند داستان متقاطع» عنوان کرد این اثر به معرفی هانیه به عنوان یک دختر قهرمان کرد می‌پردازد و از حمایت مردم ایران از زلزله‌زدگان قدردانی می‌کند. مرتضی اسدی مرام نویسنده و کارگردان «سپاسنامه هانیه و چند داستان متقاطع» که در بخش بزرگسال جشنواره نمایش عروسکی تهران مبارک حضور دارد درباره اجرای این اثر نمایشی گفت: این نمایش با تکنیک میکروتئاتر اجرا می‌شود و داستانی درباره زلزله کرمانشاه و سرپل ذهاب دارد و به معرفی هانیه دختر سرپل ذهابی به عنوان یک قهرمان می‌پردازد که برای نجات جان خواهرش به دل آوار زد و دچار ضایعه نخاعی شد.

او ادامه داد: هانیه دختر نوجوان کردی است که در زلزله خانه شان را از دست می‌دهد و برای نجات جان خواهر کوچکش به زیر آوار می‌رود، اما متاسفانه فلج می‌شود. هانیه در حالی که پدر و مادر و برادرش در بیمارستان‌های مختلفی بستری هستند از بیمارستان مرخص می‌شود اما به دلیل اینکه خانه و کاشانه‌ای ندارد او را به خانه سالمندان می‌فرستند که در این بین خبرنگاری از قضیه مطلع می‌شود و ماجرای هانیه را خبررسانی می‌کند. هانیه ۸ ماه تحت درمان قرار می‌گیرد و به او و خانواده‌اش کمک می‌شود تا اینکه خوشبختانه در حال حاضر می‌تواند سرپا بایستد و با عصا چند قدم بردارد. اسدی مرام درباره ویژگی‌های نمایش توضیح داد: این نمایش از زمانی که هانیه در بیمارستان بستری است و با خبرنگار صحبت می‌کند، آغاز می‌شود. در کنار قصه هانیه ما روایت‌های متقاطعی نیز از افرادی که هر کدام به نوعی مرتبط با زلزله هستند، می‌بینیم. این نمایش در واقع قدردانی از حمایت مردم ایران از زلزله‌زدگان سر پل ذهاب است که به شکل تلفیقی اجرا می‌شود. این کارگردان کرمانشاهی درباره طراحی فضاسازی نمایش بیان کرد: دکور نمایش به شکل مینیاتوری و به صورت مینیمال طراحی شده است و از تکنولوژی سینمایی در نمایش استفاده می‌شود به شکلی که دوربین وارد فضای دکور شده و تصاویر به صورت همزمان روی ویدیوپروجکشن به نمایش در می‌آید.

«سپاسنامه هانیه و چند داستان متقاطع» دوشنبه ۵ شهریور ماه در ۲ نوبت ۱۸ و ۲۰: ۱۵ در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر به صحنه رفت.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران