شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 128473 | |

نمایش «عروسک‌های من» به کارگردانی مهربان غلامیان که ۱۱ سال سن دارد در بخش تجربه هفدهمین جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی تهران مبارک اجرا می‌شود.

نمایش «عروسک‌های من» به کارگردانی مهربان غلامیان که ۱۱ سال سن دارد در بخش تجربه هفدهمین جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی تهران مبارک اجرا می‌شود. فرامرز غلامیان پدر مهربان غلامیان کارگردان نمایش «عروسک‌های من» که از شهر آبادان در بخش تجربه هفدهمین جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی تهران مبارک به صحنه می‌رود درباره این اثر نمایشی و کارگردانی دختر ۱۱ ساله‌اش گفت: ما یک خانواده سه نفره متشکل از هیام احمدی همسرم و مهربان غلامیان دخترم هستیم که همه کارها اعم از نوشتن نمایشنامه، ساخت عروسک‌ها، عروسک گردانی و کارگردانی یک اثر نمایشی را خودمان انجام می‌دهیم. نمایش «عروسک‌های من» نیز بر اساس طرحی از دخترم و توسط همسرم نوشته شده و مهربان کارگردانی این کار هم عهده‌دار شد و من نیز به عنوان دستیار او حضور دارم.

او ادامه داد: شیوه کار ما تلفیقی است و از چهار اپیزود شکل گرفته که ایده تمام اپیزودها نیز از سوی مهربان داده شده است. در اپیزود اول کتاب بزرگ، اپیزود دوم جانبخشی اشیا با هدف استفاده بهینه از پلاستیک‌های مصرف شده، اپیزود سوم «خیام خوانی» برگرفته از آیینی با همین نام که در جنوب ایران اجرا می‌شود و اپیزود چهارم نیز «عروسک نقاش» است که طی آن یک عروسک پوستر هفدهمین جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی تهران مبارک را در مقابل دیدگان مخاطب نقاشی می‌کند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران