شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 127964 | |

با معرفی هیات داوران بخش بین‌الملل جشنواره دیتیاتکوی اوکراین از حامد سلیمان‌زاده به عنوان یکی از اعضای هیات داوران این جشنواره یاد شد.

با معرفی هیات داوران بخش بین‌الملل جشنواره دیتیاتکوی اوکراین از حامد سلیمان‌زاده به عنوان یکی از اعضای هیات داوران این جشنواره یاد شد.

حامد سلیمان‌زاده کارگردان تئاتر و منتقد فیلم و سینما، به عنوان یکی از اعضای هیات داوران جشنواره دیتیاتکو انتخاب شد تا بهترین فیلم بلند سینمایی را انتخاب کند. در معرفی اعضای داوران این جشنواره، از حامد سلیمان‌زاده به عنوان رییس بخش بین‌الملل جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان ایران (ICFF) و دارای مدرک دکترا در مطالعات فیلم و منتقد سینمایی یاد شده است.

دیگر اعضای هیات تخصصی بخش بین‌المللی این جشنواره عبارتند از: زویا آلفیرووا پروفسور رشته هنر و استاد دانشکده فیلم و تلویزیون در خارکف، پیتر آن برنامه‌ریز جشنواره فیلم بین‌المللی کودکان گورو در سئول، واسیلیس سی.کارامیتسانیس رییس انجمن انیمیشن هلنی آسیفا و انیماتور بین‌المللی، آندرس کولیکوف متخصص رسانه‌های جمعی و روزنامه‌نگار، توماس کوچرا متخصص ارشد تکنولوژی سه بعدی، ناتالیا موروزووا کارگردان، تهیه کننده و فیلمنامه نویس و رییس فستیوال سینما و تلویزیون کودکان «کینوزوت» و خاویر ناوارو مونترو فیلمنامه نویس، کارگردان و تهیه‌کننده. جشنواره بین‌المللی آثار تلویزیونی کودکان Dytiatko سال ۲۰۰۹ در استان خارکف تاسیس شده است تا خلاقیت کودکان و نوجوانان را از نقاط مختلف کشور و دیگر کشورهای جهان در اوکراین گرد آورد.

حامد سلیمان‌زاده متولد ۱۳۶۶ در مشهد که دانشجوی سال آخر دکترای پژوهش هنر با گرایش مطالعات پیشرفته سینمایی و مدرس تئاتر و سینما است، بهار امسال نمایشی با عنوان «مائو بودن» را در سالن اصلی مرکز تئاتر مولوی به صحنه برد. وی کارگردان نمایش‌های «عشق سرخ می‌پوشد» و «هملت و تو» نیز است. جشنواره «دیتیاتکو» از ۵ تا ۸ سپتامبر ۲۰۱۸ در خارکف برگزار می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران