شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 127632 | |

این روزها ماجرای مجوز نگرفتن آلبوم جدید محسن چاوشی حاشیه‌های زیادی به همراه داشته است. چاوشی تهدید کرده که اگر مجوز نگیرد،

این روزها ماجرای مجوز نگرفتن آلبوم جدید محسن چاوشی حاشیه‌های زیادی به همراه داشته است. چاوشی تهدید کرده که اگر مجوز نگیرد، آلبومش را بطور عمومی در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد. وزارت ارشاد هم گفته چاوشی باید اصلاحات مورد نظر را اعمال می‌کرده اما بدون اعمال اصلاحات، تاکید به دریافت مجوز دارد.

دیروز علی ترابی، مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ درباره موضوع پرحاشیه انتشار آلبوم «ابراهیم» محسن چاوشی ضمن ارایه توضیحاتی از روند پروسه اداری مجوز این اثر موسیقایی توضیح داد: روز گذشته نامه‌ای برای اولین بار به دست ما رسید که مبنای آن تقاضای بازبینی در اشعار این آلبوم شده بود این در حالی است که تاکنون هیچ موسیقی پیرامون این آلبوم به دست ما نرسیده است. البته ما در این مدت با آقای چاوشی نشستیم و با هم بستنی خوردیم و در یک شرایط دوستانه با هم حرف زدیم. من در این فضا بر اساس مسوولیت خودم ۳ قطعه‌ای را که اصلاحیه خورده مجوز دادم و ۲ قطعه دیگر نیز اصلاحاتی دارند که باید درباره آن اقدامات لازم انجام شود.

مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد درباره انتشار کتابی که برخی از اشعار آلبوم در آن گنجانده شده، گفت: فرض بر اینکه کتاب هم منتشر شده باشد اما این کتاب مبنی بر مجوز داشتن شعر برای موسیقی نیست. من فکر می‌کنم حساسیت‌ها در این زمینه بیشتر از حد شده است. البته تا روزی که در کشورمان برای تولید آلبوم و کنسرت موسیقی باید مجوز دریافت کنیم پس باید قوانین را بپذیریم. بخشی از این قوانین با تغییر مدیران سهل یا سخت می‌شود اما بخشی دیگر نیز مربوط به قوانین است که باید پابرجا بماند. البته در روزهای گذشته اشعار مورد مناقشه را به صورت خصوصی به برخی دوستان ارایه داده‌ام و هیچ کدام تایید نکرده‌اند که باید وزارت ارشاد به این شعرها مجوز بدهد. ترابی درباره کنسرت خیابانی همایون شجریان هم توضیح داد: بعد از اینکه آقای همایون شجریان برای برگزاری کنسرت اعلام آمادگی کرد ما هم به صورت رسمی از این موضوع استقبال کردیم. حتی مشاهده کردم تعدادی از مدیران شهرداری تهران نیز جلساتی با آقای شجریان برگزار کرده و برای برگزاری کنسرت اعلام آمادگی کردند. پس از این جلسات نامه‌ای از آقای شجریان به دفتر موسیقی ارسال شد که در آن نامه آقای شجریان برای برگزاری کنسرت در پارک‌های تهران آمادگی خود را اعلام کرد. البته ما در پاسخ این نامه گفتیم دفتر موسیقی وزارت ارشاد اختیاری برای برگزاری کنسرت در پارک‌ها را ندارد یعنی باید فرد یا مجموعه‌ای مسوولیت برگزاری کنسرت در آن مکان را به عهده گرفته و در این زمینه نیز نامه‌نگاری‌هایی را انجام دهد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران