شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 127561 | |

در حالی که آنگلا مرکل در دیدار با پدرو سانچز، مخالفت کشورهای اروپایی با نژادپرستی را اعلام می‌کند، صدها ناسیونالیست سفیدپوست در واشنگتن، تظاهرات کردند.

 دالاس مورنینگ نیوز:

در حالی که آنگلا مرکل در دیدار با پدرو سانچز، مخالفت کشورهای اروپایی با نژادپرستی را اعلام می‌کند، صدها ناسیونالیست سفیدپوست در واشنگتن، تظاهرات کردند. آنطور که در صفحه اول این روزنامه گفته شده، طرفداران برتری نژاد سفید در امریکا در برابر کاخ سفید تظاهرات کردند. این در حالی است که یک سال از درگیری مرگ‌بار میان تظاهرکنندگان نئونازی و مخالفان‌شان در این کشور می‌گذرد. سازمان «اتحاد راست‌گرایان» که تظاهرات سال گذشته در شارلوتزویل را برنامه‌ریزی‌ کرده بود، تظاهرات امروز را برنامه‌ریزی کرده است. به گزارش دالاس مورنینگ نیوز، اعتراضات سال گذشته زمانی به پایان رسید که یک خودرو به سمت تجمع ضد معترضان حرکت کرد و یک زن به نام هدر هیر کشته شد. یک نئونازی به قتل متهم شد. یک مرد سیاه پوست به نام دی آندره هریس هم از سوی برترطلبان سفیدپوست داخل پارکینگی مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفت. مقام‌های واشنگتن بارها گفته‌اند که امسال مسائل امنیتی را بسیار جدی دنبال می‌کنند. رییس پلیس واشنگتن در کنفرانسی خبری گفت که ماموران روی جدا نگه داشتن معترضان دو گروه متمرکز خواهند شد تا سطح خشونت فیزیکی بر عکس آنچه در اعتراضات سال گذشته در شارلوتزویل رخ داد، به حداقل برسد.

  ال پایس:

این روزها، بحران مهاجرت، به چالشی جدی برای نخست‌وزیر جدید اسپانیا تبدیل شده است. این روزنامه در صفحه اول خود، گزارشی از دیدار آنگلا مرکل و پدرو سانچز منتشر کرد. طبق این گزارش، صدر اعظم آلمان پس از دیدار با نخست وزیر اسپانیا ضمن تاکید بر هماهنگی بیشتر کشورها برای کنترل بحران مهاجرت، یادآور شد که نژادپرستی در آیین و ارزش‌های اروپایی جایی ندارد. آنطور که این روزنامه اسپانیایی نوشته، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان در دیدار با «پدرو سانچز» نخست‌وزیر اسپانیا درباره افزایش موج مهاجرت به اروپا گفت‌وگو کرده و گفت که هیچ کشوری را نمی‌توان در خصوص حل بحران مهاجرت تحت‌فشار قرار داد، با این‌حال، کشورها نیز نباید از زیر بار مسوولیت‌هایی که دارند، شانه خالی کنند. همچنین مرکل اسپانیا را جزو کشورهای ورودی و یکی از مسیرهای اصلی مهاجرت به اروپا معرفی کرد و گفت که اروپا، با بحران افزایش مهاجرانی روبرو است که از این مسیر خود را به اسپانیا می‌رسانند. آنطور که گفته شده، صدر اعظم آلمان با بیان اینکه آلمان پس از اسپانیا بر سر راه پناهجویان و مهاجران قرار دارد، خاطرنشان کرد: در چنین شرایطی ما به هماهنگی‌های بیشتری برای کنترل بحران مهاجرت نیاز داریم. همچنین، گفته شده که صدر اعظم آلمان در دیدار با نخست وزیر اسپانیا پیمان دوبلین اتحادیه اروپا برای تقسیم پناهندگان را ناکارآمد توصیف کرده و خواستار یک سیستم تقسیم پناهندگان منصفانه شد. مرکل قاعده دوبلین اروپایی برای تقسیم پناهندگان در این اتحادیه را ناکارآمد خواند؛ بر اساس این قانون پناهندگان باید در کشوری درخواست پناهندگی کنند که اولین بار به آن وارد شده‌اند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران