شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 126999 | |

شصت و پنج رشته از هنرهای صنایع دستی ایران در هتل لاله تهران با حضور داوران بین‌المللی داوری شده و مهر اصالت یونسکو می‌گیرند. مرضیه ترکمانیان،

شصت و پنج رشته از هنرهای صنایع دستی ایران در هتل لاله تهران با حضور داوران بین‌المللی داوری شده و مهر اصالت یونسکو می‌گیرند. مرضیه ترکمانیان، رییس گروه توسعه صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی به مهر گفت: مراسم داوری مهر اصالت یونسکو از امروز تا  ۱۶ مرداد در هتل لاله در حضور ۵ داور بین‌المللی که دو ایرانی و سه نفر از چین، عمان و کویت هستند برگزار می‌شود. این داوران عضو شورای جهانی بوده و داوری آنها به تایید شورای جهانی یونسکو رسیده است.

ترکمانیان اظهار کرد: این برنامه هفتمین برنامه بین‌المللی است که ایران در آن مشارکت دارد و چهارمین برنامه است که ایران میزبان آن شده است. شورای جهانی یونسکو مسابقه‌ای را در ایران اجرا می‌کند و ما هم عضو کشورهای غرب آسیا هستیم که متشکل از ۱۸ کشور است و همه آنها نیز آثارشان امسال در ایران داوری می‌شود. او گفت: از ایران نیز ۶۵ اثر در این همایش شرکت می‌کند و از ۱۸ کشور عضو نیز ۱۶ اثر داوری خواهد شد. علت تعدد آثار ایران هم به این خاطر است که هم ایران میزبانی این برنامه را به عهده دارد و هم اینکه تعداد رشته‌های صنایع دستی ایرانی نسبت به کشورهای دیگر بیشتر است. او افزود: آثار ایرانی ورود پیدا کرده به این مرحله از چهارمین برنامه ملی توسط هفت داور تخصصی انتخاب شده‌اند و امسال در بخش منسوجات، طراحی لباس هم با پارچه‌های سنتی آورده‌ایم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران