شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 126836 | |

کارگردان نمایش «آنشرلی با موهای خیلی قرمز» که این روزها در تالار «مولوی» به صحنه رفته است، در مورد استقبال تماشاگران از این تئاتر گفت:

کارگردان نمایش «آنشرلی با موهای خیلی قرمز» که این روزها در تالار «مولوی» به صحنه رفته است، در مورد استقبال تماشاگران از این تئاتر گفت: خوشحالم که طیف گسترده‌یی از مخاطبان با این نمایش ارتباط برقرار کردند؛ از مخاطب خیلی حرفه‌یی گرفته تا کسانی که به شکل تفریحی تئاتر تماشا می‌کنند.  امیر بهارو اکبرپور دهکردی که این روزها نمایشش به‌عنوان تئاتر برگزیده جشنواره تئاتر دانشگاهی در تالار «مولوی» به صحنه رفته است، با بیان این مطلب ادامه داد: منظورم از ارتباط؛ ارتباط مضمونی و مفهومی است. اینکه در نهایت مخاطبان تئاتر خوب یا بدی را تماشا کردند نمی‌دانم اما من متوجه می‌شوم مخاطبانی که در این ۶۰ دقیقه در سالن نشسته‌اند، کاملا درگیر نمایش می‌شوند. نمایش «آنشرلی با موهای خیلی قرمز» از شهرکرد که برگزیده بیست‌ویکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران است از دوشنبه ۲۵ تیر ماه در سالن اصلی تالار مولوی روی صحنه رفته است؛ نمایشی که داستان یک خواهر و برادری را روایت می‌کند که قرار است یک پسر بچه را به سرپرستی قبول کنند اما به اشتباه یک دختر به خانه آنها فرستاده می‌شود و با حضور این دختر، مشکلاتی برای افراد این خانه به وجود می‌آید.

او با ابراز نارضایتی از حمایت‌هایی که از این تئاتر دانشجویی شده است، توضیح داد: دانشگاه شهرکرد کمک‌هایی در هزینه رفت و آمد داشته و همچنین اداره ارشاد کمک خیلی کمی به ما داشتند. به هرحال مدام پول از دستمان خارج می‌شود و ما صرفا خرج می‌کنیم در واقع نقدینگی ما صفر است. این دانشجوی مکانیک ماشین‌آلات که این روزها تئاتر به صحنه برده است، توضیح داد: ما در شرایط مادی خیلی سختی به سر می‌بریم چرا که این کار به‌شدت کار هزینه‌بری بوده است. از طراحی لباس و صحنه گرفته تا رفت و آمد. این روند ما را تحت فشار قرار می‌دهد. اداره ارشاد شهر شهرکرد شاید می‌توانست ما را بیشتر کمک کند، البته واقعا حمایت مان کردند. بالاخره بعد از سال‌ها، یک اجرا از شهرکرد، در شهری دیگر به صحنه رفت، به نظرم می‌توانست اتفاقات بهتری بیفتد. نمایش «آنشرلی با موهای خیلی قرمز» با حضور سیدمهدی حسام الذاکرین، آرزو عبداللهی، مائده رفیعی و مهرداد حبیبیان از ساعت 19 در سالن اصلی تالار مولوی تا 19 مرداد ماه هر روز روی صحنه می‌رود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران