شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 126835 | |

فرهاد گوران از به نمایش درآمدن آثار نقاشی کودکان زلزله‌زده‌ کرمانشاهی در کنار آثار هنرمندان شاخص نقاشی در قالب نمایشگاه «هآوار» در خانه هنرمندان ایران خبر داد.

فرهاد گوران از به نمایش درآمدن آثار نقاشی کودکان زلزله‌زده‌ کرمانشاهی در کنار آثار هنرمندان شاخص نقاشی در قالب نمایشگاه «هآوار» در خانه هنرمندان ایران خبر داد.  فرهاد گوران دبیر اجرایی نمایشگاه «هآوار» که تا ۱۲ مرداد در گالری زمستان و ممیز خانه هنرمندان ایران برپاست، درباره این نمایشگاه به مهر گفت: نمایشگاه «هآوار» متشکل از سه بخش است؛ بخش اول شامل ۳۰ اثر نقاشی از کودکان زلزله‌زده‌ چهار روستای ناوه‌فره، کوئیک، زرده و قلعه‌واری کرمانشاه است. آثار کودکان زلزله‎زده در جریان حضور روانشناسان و هنرمندان گروه مردمی «یاری یاران» در مناطق زلزله‌زده خلق شده است و این کودکان تجربه خود از زلزله را تصویر کرده‌اند و در واقع این نمایشگاه تلاشی برای ارائه فهم کودکانه از رنج است.

او اظهار کرد: بخش دوم نمایشگاه مربوط به آثار هنرمندان شاخص نقاشی است و ۱۲ اثر از بهزاد شیشه‌گران، حسین ماهر، بهرام دبیری، عبدالحمید پازوکی، منصور طبیب‌زاده، رضا هدایت، نیلوفر قادری‌نژاد، حجت امانی و علی سلطانی به نمایش درآمده است. این هنرمندان بنا به خواست خودشان ۲۰ تا ۵۰ درصد از قیمت نهایی فروش آثار را به زلزله‌زدگان اختصاص داده‌اند. نمایشگاه «هآوار» با برنامه‌ریزی گروه «یاری یاران» انجمن حقوق شهروندی ژیار و حمایت خانه هنرمندان ایران برگزار شده است و تمام درآمد حاصل از فروش آثار این نمایشگاه صرف کمک به تامین هزینه درمان و تحصیل کودکان زلزله‌زده کرمانشاه می‌شود. این نمایشگاه تا ۱۲ مرداد ماه در خانه هنرمندان ایران برپاست.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران