شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 126672 | |

حسین بهروزی‌نیا نوازنده و آهنگساز که به تازگی نخستین فستیوال عودنوازی را در شیراز برگزار کرده است از نهادهای دولتی خواست در برگزاری دور دوم این رویداد همراهی داشته باشند.

حسین بهروزی‌نیا نوازنده و آهنگساز که به تازگی نخستین فستیوال عودنوازی را در شیراز برگزار کرده است از نهادهای دولتی خواست در برگزاری دور دوم این رویداد همراهی داشته باشند. بهروزی نیا نوازنده عود، آهنگساز و مدرس شناخته شده موسیقی ایرانی توضیح داد: به تازگی با برنامه‌ریزی‌هایی که توسط مجتبی احمدی از هنرجویانم شکل گرفت میزبان تعدادی از هنرمندان عودنواز در جریان برگزاری نخستین فستیوال عودنوازی ایران در شیراز بودیم.

او افزود: طی سال‌های اخیر تعدادی از کشورهای عربی و اروپایی میزبان رویدادهای مختلفی در حوزه عودنوازی هستند ولی متاسفانه کشور ایران به دلایل فراوان از این قافله عقب مانده است. همین موضوع ما را بر آن داشت تا با وجود تمام مشکلات فستیوالی تخصصی در حوزه عودنوازی برگزار کنیم که نخستین دوره آن چندی پیش در شیراز میزبان دوستداران موسیقی بود.

بهروزی نیا با اشاره به اهمیتی که ساز عود برای هنرمندان فعال این عرصه دارد، بیان کرد: دولت حمایت چندانی از برگزاری چنین رویدادهایی نمی‌کند و غیر از صدور مجوز و در برخی موارد دراختیار قرار دادن تالار اجرا کاری انجام نمی‌دهد. از این رو ما کوشش کردیم به سهم خود با حمایت بخش خصوصی نخستین فستیوال عودنوازی را برگزار کنیم و امیدوارم شرایط به گونه‌یی باشد که بتوانیم دوره‌های بعدی را نیز برپا کنیم. وی به مهر گفت: البته برنامه‌ریزی‌هایی برای برگزاری دومین فستیوال عودنوازی در تهران انجام شده ولی نیازمند حمایت مستقیم مجموعه‌های دولتی در این زمینه هستیم.

دبیر هنری نخستین فستیوال عودنوازی ایران درباره روند برگزاری این دوره اظهار کرد: خوشبختانه نخستین دوره فستیوال با تمام مشکلات و موانعی که در زمینه امکانات اجرایی داشتیم به‌خوبی برگزار شد. ما در مراسم افتتاحیه و اختتامیه این دوره شاهد حضور هنرمندان مطرحی چون شهرام ناظری بودیم که با دقت روند برگزاری فستیوال را پیگیری می‌کرد. تعدادی از سازندگان مطرح ساز عود کشور نیز از سراسر ایران به این فستیوال آمده و به عرضه و نمایش آثار تولیدی خود پرداختند. به هر حال آنچه در نخستین فستیوال عودنوازی ایران در شیراز برگزار شد تلاش برای شروع یک مقدمه موثر در عرصه معرفی هرچه بهتر عودنوازی در ایران بود که امیدوارم فقط معطوف به نخستین دوره نشود و ما بتوانیم با کمک دولت کارها را ادامه دهیم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران