شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 126590 | |

در پی بیان شدن اظهاراتی از سوی مسوولان میراث فرهنگی استان تهران مبنی بر اینکه برای ثبت خانه کوچه خادم آزاد از تعلق آن به فرخزادها اطمینان ندارند،

در پی بیان شدن اظهاراتی از سوی مسوولان میراث فرهنگی استان تهران مبنی بر اینکه برای ثبت خانه کوچه خادم آزاد از تعلق آن به فرخزادها اطمینان ندارند، فرزند پوران فرخزاد می‌گوید: همه می‌دانند این خانه متعلق به فرخزادهاست و به سند احتیاج ندارد.

افسانه بیات، فرزند پوران و خواهرزاده فروغ فرخزاد، در پی انتشار خبرهایی مبنی بر تخریب خانه پدری فرخزادها در محله امیریه تهران به ایسنا گفت: از ماه‌ها پیش مطلع شدیم قرار است این خانه تخریب شود. اقداماتی نیز از طرف دایی من صورت گرفته که جوابی داده نشده است. این خانه سال‌ها پیش به فروش رفته و صاحبش کس دیگری بود که بعد از فوت او، بچه‌هایش می‌خواهند آن را تخریب و آپارتمان‌سازی کنند. تنها کاری که از دست ما برمی‌آید این است که دست به دامان میراث فرهنگی شویم.

او درباره اینکه آیا سندی درباره ارتباط فرخزادها با این خانه وجود دارد یا خیر، گفت: سند از کجا داشته باشیم؟ اگر خود پدربزرگم هم بود خانه‌یی را که می‌فروشند سندش را نگه نمی‌دارند. این موضوع به سند احتیاج ندارد؛ همه دنیا می‌دانند این‌ خانه متعلق به فرخزادهاست. تمامی همسایه‌ها سال‌ها آن‌جا بودند و می‌دانند؛ اگر به محله بروید و حتی در حوالی محله از هر کسی بپرسید خانه فرخزادها کجا بوده است این خانه را نشان می‌دهند. همه می‌دانند. حتی چند باری چند گروه فیلمبرداری از آلمان آمده‌ و از این خانه فیلمبرداری کرده‌ و فیلم‌ ساخته‌اند. همه اینها سند است.

خواهرزاده فروغ فرخزاد با ابراز تاسف از تخریب خانه فرخزادها اظهار کرد: این خانه متعلق به همه مردم ایران است نه فقط متعلق به فرخزادها. بسیار متاسفم و کاری هم از دست ما برنمی‌آید. درست است که خانه سال‌ها پیش فروش رفته اما پوران و فروغ فرخزاد در آن‌جا رشد کردند و تعجب می‌کنم که چرا تاکنون میراث فرهنگی کاری برای نگهداری آن‌جا نکرده است. قطعا خانواده فرخزاد به گردن ادبیات ایران حق دارند و این خانه نباید از بین برود. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران