شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 126275 | |

دهیار روستای ابیانه نطنز گفت: تعداد گردشگران خارجی نسبت به مشابه سال قبل با افت 32 و گردشگران داخلی با افت 13 درصدی روبرو بوده است.

دهیار روستای ابیانه نطنز گفت: تعداد گردشگران خارجی نسبت به مشابه سال قبل با افت 32 و گردشگران داخلی با افت 13 درصدی روبرو بوده است. محمد عادلی اظهار کرد: در تیرماه سال جاری بالغ‌بر 13 هزار و 902 گردشگر داخلی و 947 نفر گردشگر خارجی از روستای تاریخی ابیانه نطنز بازدید کرده‌اند.

او افزود: این در حالی است که تعداد گردشگران خارجی نسبت به مشابه سال قبل با افت 32 درصدی و گردشگران داخلی با افت 13 درصدی روبرو بوده است. دهیار روستای ابیانه نطنز گفت: روستای ابیانه از توابع نطنز، در فاصله حدود 40 کیلومتری این شهرستان واقع شده است که رنگ سرخ این روستا و لباس‌های زیبای محلی اهالی و آثار تاریخی مانند مسجد جامع، آتشکده و... از آثار تاریخی این روستای منحصر به فرد است.

عادلی اظهار کرد: آستان مقدس امامزادگان یحیی و عیسی(ع)، مسجد حاجتگاه از دوره صفویه، آسیاب‌های آبی منتسب به دوران قبل از صفویه، مسجدجامع ابیانه با ۹۶۰ سال قدمت دارای منبر و محراب چوبی با خط نوشته‌های کوفی به قدمت یک هزار سال از آثار ثبتی و دیدنی این روستا به شمار می‌رود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران