شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 125951 | |

حمید مجتهدی که ۱۷ سال از عمر خود را برای ساخت «مستند ایران» گذاشته است از ادامه ساخت این مجموعه در استان کهگیلویه و بویراحمد و همچنین ساخت مشاهیر ۲ برای نوروز خبر داد.

حمید مجتهدی که ۱۷ سال از عمر خود را برای ساخت «مستند ایران» گذاشته است از ادامه ساخت این مجموعه در استان کهگیلویه و بویراحمد و همچنین ساخت مشاهیر ۲ برای نوروز خبر داد.

کارگردان و تهیه‌کننده مستند ایران در گفت‌وگویی با ایسنا درباره جزییات ساخت بخش‌های جدید «مستند ایران» توضیح داد: سال گذشته مستند اربعین و نجف را ساختیم و در حال حاضر مشغول ثبت صحنه‌های زمینی مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد هستیم. او که از سال ۸۰ ساخت «مستند ایران» را آغاز کرده است، ادامه داد: فیلم‌برداری مربوط به این بخش ۱۰ روز است که آغاز شده است و تا یک ماه دیگر ادامه خواهد داشت. بخش هوایی این استان سال ۹۳ ثبت شده و به سرانجام رسیده است. که نوروز ۹۸ از شبکه‌های مختلف سیما به روی آنتن خواهد رفت.

سازنده مستند ایران استان چهامحال و بختیاری را استان بعدی مستند ایران عنوان کرد که قرار است صحنه‌های زمینی آن فیلم‌برداری شوند.

مجتهدی که از آغاز ثبت صحنه‌های زمینی «مستند ایران» در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری خبر داده است، یادآور شد که زنده‌یاد بهرام زند قرار بود در این بخش همکاری کند که اجل مهلت نداد. او افزود: بهرام زند و بهروز رضوی گویندگان اصلی «مستند ایران» بودند که در حال حاضر بهروز رضوی تنها گوینده در بخش مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری خواهد بود. مجتهدی در پایان از ساخت مستند «مشاهیر ایران۲ » که بخش اول آن برای نوروز ۹۵ ساخته و روی آنتن رفت خبر داد و گفت: مستند مشاهیر ۲ نیز قرار است برای نوروز ۹۸ ساخته شود. عوامل «مستند ایران» عبارتند از: کارگردان و تهیه‌کننده: حمید مجتهدی، فیلمبردار: امیرحسین مجتهدی، نویسنده نریشن: رضا دبیرنژاد و ذوالفقاری، آهنگساز: صادق چراغی و گویندگی: بهروز رضوی. مجموعه «مستند ایران» ساخته حمید مجتهدی به معرفی آثار تاریخی، ملی و مذهبی کشورمان می‌پردازد و تصویربرداری هوایی این مجموعه آن را از مستندهای مشابه متمایز کرده است.

حمید مجتهدی در این ۱۷ سال نارنجستان قوام، مسجد نصیرالملک، مسجد وکیل، حرم امام رضا (ع)، موزه پارس‌ و... را در دوربین خود ثبت کرده است. او که سومین فیلمبردار هوایی دنیا شناخته شده است در ساخت مستند «ایران»، ذره ذره امکانات فنی را به وجود آورده و با عشق و نیت قلبی آن را ساخته و به گفته خودش تا زمانی که عمر از خداوند دارد، کل ایران را تصویر خواهد کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران