شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 125783 | |

دیدار ترامپ و پوتین، یکی از مهم‌ترین موضوعات روابط بین‌الملل بوده و تاثیر بسیاری در روابط برخی کشورها خواهد داشت. بر این اساس، دیروز صفحه اول بسیاری از روزنامه‌ها،

 نیویورک تایمز (چاپ امریکا):

 دیدار ترامپ و پوتین، یکی از مهم‌ترین موضوعات روابط بین‌الملل بوده و تاثیر بسیاری در روابط برخی کشورها خواهد داشت. بر این اساس، دیروز صفحه اول بسیاری از روزنامه‌ها، به گزارشی از این دیدار پرداختند. نیویورک تایمز نیز، با اشاره به دیدار این دو رهبر، گزارش قابل توجهی از احتمال نفوذ روسیه در انتخابات 2016 منتشر کرد. طبق این گزارش، روسیه به دست داشتن در انتخابات 2016 و پیروزی دونالد ترامپ متهم شده بود. در این دیدار نیز، دونالد ترامپ در نشست خبری خود در کنار ترامپ، اتهامات واردشده را رد کرد؛ پیش از این، بارها خبر از هک شدن دستگاه اطلاعاتی امریکا توسط روسیه و نفوذ در انتخابات 2016، مطرح شده بود. بر اساس گزارش نیویورک تایمز، دونالد ترامپ رییس‌جمهور امریکا که به خاطر اظهاراتش در نشست خبری با رییس‌جمهور روسیه درباره موضوع مداخله مسکو در انتخابات اسال 2016 تحت انتقاد قرار گرفته است در یک توئیت تلاش کرد مواضع خود را تعدیل کند. آنطور که گفته شده، دونالد ترامپ در این توئیت بیان کرد که بارها گفته‌ام که من اعتماد زیادی به دستگاه‌های اطلاعاتی خودمان دارم. با این حال تشخیص من این است که برای ساختن آینده یا روشن‌تر ما، به عنوان دو قدرت بزرگ سلاح هسته‌ای، نباید منحصرا روی گذشته‌ها تمرکز کنیم و باید با هم همراه باشیم. این اظهارات واکنش رییس آژانس امنیت ملی امریکا را به همراه داشت. دن کوتز در یک بیانیه گفت که جامعه اطلاعاتی امریکا درباره تهدید روسیه در زمینه مداخله سیاسی کاملا محکم است و به ارزیابی‌های خود در این زمینه ادامه خواهد داد.

 نیویورک تایمز (چاپ اروپا):

این روزنامه، در صفحه اول خود، گزارشی از داعشی‌های سرگردان در سوریه منتشر کرد. در سال‌های اخیر، گروه تروریستی داعش، از بسیاری کشورها نیرو جذب کرده بود. افرادی که به این گروه پیوسته بودند، در بسیاری موارد، همراه همسر و فرزندان خود کشورشان را ترک کرده و به مرکز خلافت خودخوانده داعش در سوریه و عراق پیوسته بودند. پس از پاکسازی سوریه از نیروهای داعش، برخی از آنها کشته شده و برخی نیز پیش از آغاز پاکسازی، به کشورهای خود بازگشتند. عده‌ بسیاری نیز، پس از فتح سوریه به دست نیروهای داخلی، بازداشت شدند. به گزارش نیویورک تایمز، نیروهای داعش که در سوریه زندانی هستند، حتی پس از آزادی هم سرنوشت خوشایندی نخواهند داشت. در واقع، آزادی و زندان فرق چندانی برای آنها ندارد؛ چرا که دیگر پس از این، نه در سوریه و نه در کشور خود جایگاهی ندارند. هرچند که در بسیاری از گزارش‌ها گفته شده که گروه تروریستی داعش چند ماهی است تحرکات خاموشی را علیه ارتش و نیروهای مسلح سوریه و همچنین در مناطق تحت تسلط نیروهای دموکراتیک سوریه از ابتدای سال جاری آغاز کرده است که این عملیات هر روز شدت می‌گیرد. با این‌حال، بعید به‌ نظر می‌رسد که این گروه تروریستی بتواند در این مناطق فعالیت تازه‌یی آغاز کند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران