شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 125702 | |

این روزنامه در صفحه اول خود، گزارشی از دیدار ترامپ و پوتین منتشر کرد. طبق این گزارش، دیدار مهم روسای جمهوری امریکا و روسیه در پایتخت فنلاند با تاخیر آغاز شد.

 

 وال‌استریت ژورنال:

این روزنامه در صفحه اول خود، گزارشی از دیدار ترامپ و پوتین منتشر کرد. طبق این گزارش، دیدار مهم روسای جمهوری امریکا و روسیه در پایتخت فنلاند با تاخیر آغاز شد. پیش از این قرار بود این دیدار ساعت ۱۳ به وقت محلی برگزار شود، اما به‌دلیل دیر آمدن پوتین، دیدار دوجانبه با تاخیر برگزار شد. دونالد ترامپ رییس‌جمهوری امریکا در ابتدای این دیدار به ولادیمیر پوتین، همتای روس‌اش بابت برگزاری موفق جام جهانی تبریک گفت. طبق این گزارش، ترامپ همچنین درباره دیدارش با پوتین افزود: مسائل زیادی وجود دارد که باید در این دیدار درباره آنها گفت‌وگو کنیم. بحث تجارت، نیروهای نظامی، بحث تسلیحات هسته‌یی و ده‌ها مورد دیگر که باید دو طرف آنها را بررسی کنیم. فرصت خوبی است که به عنوان دو کشور بزرگ چالش‌هایی را که بوده پشت‌سر بگذاریم. ما روابط بدی را تجربه کرده‌ایم.

 نیویورک تایمز (چاپ امریکا):

خبر قهرمانی تیم ملی فرانسه در جام‌جهانی 2018، در صفحه اول اکثر روزنامه‌ها قرار گرفت. نیویورک تایمز نیز در صفحه اول خود، ضمن اشاره به دیدار ترامپ و پوتین، گزارشی از جشن پیروزی فرانسه منتشر کرد. طبق این گزارش، تیم ملی فوتبال فرانسه، با پیروزی چهار بر دو مقابل تیم کرواسی برنده جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه شد. پس از قهرمانی در جام جهانی سال ۱۹۹۸، این دومین‌بار در تاریخ است که فرانسه برنده جام جهانی فوتبال می‌شود. قهرمانی فرانسه در جام جهانی فوتبال، یک روز پس از جشن ملی سالروز پیروزی انقلاب این کشور اتفاق افتاد. طبق گزارش‌های منتشر شده، هواداران تیم ملی فوتبال فرانسه که پیروزی این تیم در فینال جام‌جهانی را ساعت‌ها قبل از شروع بازی، پیش‌بینی کرده بودند، به خیابان‌ها سرازیر شدند و به استقبال جشن دومین قهرمانی فرانسه در جام جهانی رفتند.

 نیویورک تایمز (چاپ اروپا):

دیروز مراسم نمادین انتقال جام جهانی فوتبال توسط روسیه به عنوان میزبان جام جهانی 2018 به قطر که در سال 2022 میلادی میزبان خواهد بود، در کاخ کرملین مسکو برگزار شد. این روزنامه در صفحه اول خود، با تیتر آغاز سبز شدن کویر برای جام جهانی 2022، گزارشی از این رویداد منتشر کرد. ولادیمیر پوتین رییس‌جمهوری روسیه، تمیم بن‌حمد آل‌ثانی امیر قطر و جانی اینفانتینو رییس سوییسی فیفا در این مراسم حضور داشتند. در این مراسم ولادیمیر پوتین به تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر توپی را داد که در فینال بازی‌های جام جهانی 2018 میان کرواسی و فرانسه امروز ساعت 30:‌19 به وقت کابل برگزار می‌شود. رییس‌جمهوری روسیه در آغاز این مراسم گفت: جام جهانی 2018 فوتبال در روسیه به پایان رسید. مفتخریم که موفق شدیم برای هواداران فوتبال این ورزش و رقابت فوق‌العاده را برگزار کنیم. ما و تمام کشور روسیه لذت فوق‌العاده‌یی از گفت‌وگو با دنیای فوتبال و هوادارانی که با پیام صلح به روسیه آمده بودند بردیم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران