شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 125462 | |

کلیپ «یادگار سرو» درباره بیماران مبتلا به ‌ام‌اس، با شعری از هوشنگ ابتهاج، آهنگسازی کیوان ساکت و صدای وحید تاج در اختتامیه سومین جشنواره فرهنگی هنری انجمن ام‌اس ایران رونمایی شد.

کلیپ «یادگار سرو» درباره بیماران مبتلا به ‌ام‌اس، با شعری از هوشنگ ابتهاج، آهنگسازی کیوان ساکت و صدای وحید تاج در اختتامیه سومین جشنواره فرهنگی هنری انجمن ام‌اس ایران رونمایی شد.

کلیپ «یادگار سرو» با صدای وحید تاج و آهنگسازی کیوان ساکت درباره مبتلایان به ‌ام‌اس، چهارشنبه 20 تیر با حضور این دو هنرمند و دیگر چهره‌های فرهنگی و هنری در اختتامیه سومین جشنواره فرهنگی هنری انجمن ام‌اس ایران در ایوان شمس رونمایی شد. پخش این کلیپ، حسن ختام رویداد اختتامیه جشنواره سراسری فرهنگی هنری با موضوع بیماری ‌ام‌اس بود که بانى برگزارى آن انجمن ‌ام‌اس ایران است. حسین کاکاوند (تهیه‌کننده)، مازیار رضاخانی (کارگردان)، علی تبریزی (فیلمبردار و تدوینگر) و لادن قناد (کارگردان پرفورمنس) در کنار هوشنگ ابتهاج (شاعر)، کیوان ساکت (آهنگساز) و وحید تاج (خواننده) عوامل سازنده این کلیپ بودند.

ازجمله چهره‌هاى اجتماعى و سیاسى حاضر در این مراسم می‌توان به محمدهادى ایازی (معاون اجتماعی وزیر بهداشت)، علیرضا تابش (مدیرعامل بنیاد فارابی)، سمانه زمانی (مدیرکل سلامت شهرداری تهران) و محمدعلی صحراییان (نایب‌رییس هیات‌مدیره انجمن ‌ام‌اس ایران) اشاره کرد.

در این مراسم، پس از صحبت‌هاى سیدجواد یحیوی (مجرى مراسم) درباره ماهیت جشنواره و پخش ویدئویى درباره مشکلات مبتلایان به ‌ام‌اس، محمدعلی صحراییان، محمدهادى ایازی و حسین کاکاوند (مدیر اجرایی برنامه‌های روز جهانی ام‌اس و تهیه‌کننده کلیپ «یادگار سرو») درباره هدف از برگزارى این جشنواره و تاثیر آن بر جامعه، صحبت کردند. کاکاوند با اشاره به اینکه تصویر مخاطب عام از بیمار مبتلا به‌ام اس، زهرا سادات فیلم «طلا و مس» است گفت: مبتلایان به ‌ام‌اس زیادی در جامعه داریم که زندگی و ظاهری کاملا عادی مثل باقی مردم دارند، موضوع مهم این است که باید از این بیماران حمایت کنیم تا بیماری‌شان کنترل شود و به مراحل خطرناک نرسد.

او ادامه داد: با ساخت این کلیپ می‌خواستیم تصویر غلط مخاطبان را درباره بیمارى ‌ام‌اس از بین ببریم. فعالیت‌های فرهنگی هنری انجمن‌‌ ام‌اس، می‌خواهد با زبان، هنر و خلاقیت هنرمندان به جامعه بگوید که ام‌اس، فرد مبتلا را به دره نینداخته است اما نگاه جامعه او را به دره‌یی می‌اندازد که بیرون آمدن از آن بسیار سخت است. جشنواره فرهنگی هنری امسال با عنوان «سمفونی لک‌لک‌ها» با هدف معرفی ایده‌های نو و آفرینش‌های متفاوت و خلاقانه هنری با موضوع ‌ام‌اس از دوم تا بیستم تیر در محل فرهنگستان هنر برپا بود. هدف از برگزاری سالانه این جشنواره، شناخت بهتر و صحیح جامعه نسبت به ‌ام‌اس است. شعار امسال روز جهانى ام‌اس، در کنار هم برابر ام‌اس بود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران